Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ballagásomra kaptam két...

Ballagásomra kaptam két orchideát. Hogyan kezeljem őket, hogy megmaradjanak?

Figyelt kérdés

Interneten, fórumokon próbálgattam olvasgatni, de mindenhol mást írnak. Szinte semmit sem tudok az orchideákról, mégis szeretném megpróbálni a gondozásukat. Phaleopnosis, ami, ha jól értettem, a lepkeorchidea. Milyen gyakran öntözzem? Hogyan "párásítsam" be a levegőt a szobámban? Azt tudom, hogy nem tűzheti a nap, mert kiéghetnek a levelei, de azért kell neki a meleg. Orchideatápoldattal milyen gyakran és hogyan kezeljem?

Bocsi a sok kérdésért, aki tapasztalt/többet tud a témáról, mint én, az írjon, ha teheti. : D Köszönöm : )



2012. jún. 18. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
én besétálnék a helyedben egy kertészetbe, ahol tartanak orchideát, és ott kérdezném meg. Párásítani általában úgy szokták pl a palántákat, hogy rátesznek egy befőttes üveget.
2012. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

nekem jelenleg 6 orchideám van, konkrétan nem szoktam meglocsolni, csak lágy vízzel naponta megspriccelem a földjét és a leveleit. Az fontos, hogy az orchidea kaspójában ne álljon a víz, mert a gyökerei "megfulladnak".

Lehet kapni speciális orchideaföldet, azzal beleülteted egy átlátszó orchideakaspóba, és az a föld hónapokig ellátja kellő tápanyaggal. Az orchidea tápoldatok hátuljára rá van írva, hogyan kell használni.

Az tényleg hasznos, ha valami szakembertől konkrétan kérdezel, mert az újonnan felötlő kérdéseidre rögtön tud válaszolni.

2012. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Pár jó tanács:

-lehetőleg ablak előtt legyen ha déli fekvésű akkor függöny legyen előtte.

-mindig úgy kell elhelyezni hogy a levelei a fény fele álljanak és nem szabad őket forgatni.

-vigyázni kell a huzatra mert megfázik főleg télen.

-locsolni esővízzel/lágy vízzel (én egy nagyobb tálba kiöntöttem a vizet majd belemártottam és hagytam lecsöpögni) víz sose álljon alatta.

-permetezni nagy melegbe szinte mindennap természetesen eső vagy lágy vízzel.

-kb. 15fok alatt elfagynak a virágai (kora tavasszal a piacon kapható orchideák virága nem hiába fonnyadtak)

-én a campo orchidea tápoldatot használtam 2hetente. Mindegyiken fel van tüntetve az adagolás.

-virágzás után alulról a 2-3 nódusznál visszavágni így az alvórügyekből hozhat újabb virágokat nekem mindig bevált.

Ha viszont szárad tovább a akkor az egészet le lehet vágni tövig. Ezzel is serkenteni.

-a második virágzásnál kisebb lesznek a virágai.

-nagyon sokáig virágzanak akár 3-4hónapig.


20 orhideám ebből 6-7különböző fajtájú volt de sajnos az új lakást nem bírták. Keleti fekvése miatt és nem tudtam ablak előtt tartani mindet + esővíz hiánya. Mára már csak pár maradt. Én anno egy ilyet beszereztem: [link]


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert...

2012. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! : ))
2012. jún. 20. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!