Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kerül a kukac a meggybe?...

Hogy kerül a kukac a meggybe? És mikor?

Figyelt kérdés
5 meggyfánkról szedett meggy 80%-ában kukac van. Elegem van. És nem értem az egészet. Egész pici milliméternyi kukactól kezdve az 1 centisig, minden van. Hogy kerülnek bele???

2012. jún. 18. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A fa kint van a természetben, nem steril helyen, hogy ne találnák meg rovarok. Egyszerűen belepetéznek. Permetezni kellett volna időben, és akkor alig lenne benne kukac.
2012. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem, hogy mit kellett volna tenni annak érdekében, hogy ne legyen kukacos. (Bár igazából még az általad vélt kérdésre sem válaszoltál rendesen, csak okoskodsz...) Hanem azt kérdeztem, hogy hogyan is kerül bele és mikor...!

Amikor csak virágzik a meggyfa? Vagy mikor már zöld és borsónyi a meggy? Vagy csak már mikor halvány piros és éretlen? (Ezek még permetezés szempontjából is fontosak, ugyanis hiába permetezed, ha már benne a kukac...)

Azt nem jeleztem, hogy tudom, hogy a rovarok, legyek a ludasak. Azt viszont kérdeztem, hogy hogyan...?! A virágra vagy bizonyos érettségi fokú meggyre petéznek: Vagy átfúrják az érő meggy külsejét és úgy köpik be?

Mégis hogyan?


Okos emberek válaszát várnám, köszi!

2012. jún. 18. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötözködtem, de a gyümölcsfa körül nincs üvegburok. Egyébként akkor, amikor zöld a meggy.
2012. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neeeeem úgy van az.

A legyek a virágot köpik be és köré nő a meggy. Hülyén hangzik de így van... ha nem kapod el permetezéskor (az időpontot), akkor is kukacos lesz. Pont ma hallottam, hogy a legyek kikelése előtt, a fa alatti földterületet kell kezelni időben, és akkor nem lesz ami bekukacozza a meggyedet. De ha van gazdabolt felétek, ott biztosan tudják, mikor és mit kell mivel.

2012. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az europai cseresznyelégy tevékenykedett nálad. Sajnos 3 cseresznyefámon tette tönkre a termést. A rajzás kb.akkor indul,amikor a gyümölcs borsónyi. Rápetézik,a kukac befúrja magát, majd ha eléri azt a kort,kimászik,lepottyan a földre,bebábozódik és áttelel. Védekezni talajfertőtlenítéssel lehet,ami a fa alatti terület felásását és megfelelő szerrel való belocsolást jelenti. Sárga rovarfogó lapok kihelyezése segíti a rajzás kezdetét megfigyelni,és akkor lehet a fát permetezni. A megfelelő szerekről érdeklődj a boltokban! Sok sikert!
2012. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!