Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jó ötlet lenne e az ha drót...

Jó ötlet lenne e az ha drót keritésem mellé végig igazi élő nádat ültetnék?

Figyelt kérdés
De persze hogy a gyökere ne menjen össze vissza ezért 50cm mélyen ,tennék a földbe végig máanyag palát,hogy a gyökere ne menjen összevizssa!!!!! nálunk belátni sajnos. 80m hoszzú keritésünket most csináljuk meg. lekell betonozni. És falra vagy palára nincs pénzünk. házujitásba is vagyunk. ezért arra gondoltam hogy végig ültetnék nádat persze tudom télire lekell vágni ,anyumék tó melett laknak ott rengetek gyökeres nádat tudnék szedni. Csak nemtudom jó nézne e ki ha végig a kerités melett 20cm szélesen nád menne 80m hosszan!nem lenne e olyan hatása mintha paraj nem lenne levágva????szerintetek? végig menne de nem összevissza hanem 20cm szélesen mert műanyaggal a földben is ellene keritve hogy a gyökere ne me jen ösze vissza!
2009. júl. 5. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A nád csak vizes! talajban nö, szerintem a kerités mellett nem lesz belöle semmi. Ha meg megfelelö a talaj véletlen, akkor meg oda megy, ahová akar, nem tudod bekeriteni.

Jobb akkor már futóbabot ültetni - vagy valamilyen egyéb futónövényt, pl. vadszölöt.

2009. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nád csak a nedves, tőzeges, lápos talajon szép.

Futtathatsz rá borostyánt, vadszőlőt, lilaakácot, futóloncot, futórózsát, ( egy-két év és csodaszépek ) vagy ültethetsz fagyalt ami örökzöld, nagyon gyorsan nő, formára is nyírhatod és nem olyan drága mint a fenyő, vagy a tuja.

2009. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nálunk nagyon magas a talajvíz. van hgy moha van egyrészén a fünek, és mikor ástuk az alapot a ház alapját

40cm nél már teljesen feljött a talajviz

2009. júl. 5. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki,ha nem válik be akkor sem volt nagy befektetés.Mi sövényt raktunk,azt olyan magasra hagyod amilyenre szeretnéd.A hátsó kerítéshez menyecskeszemet ültettem,teljesen takar és szép nagy sárga virágai vannak.Előre mindenképpen örökzöldet ajánlanék mert az egész évben takar.
2009. júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!