Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvirágzott a rózsám, de...

Elvirágzott a rózsám, de szeretném ha még virágozna, hogyan kell pontosan visszavágni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt magyarázták, hogy éles metszőollóval vágjam vissza kb. 1 cm-rel afölött a pont fölött, ahol az első olyan levél oldalhajtás nő, amin már 5 levél van és nem 3. Vagy esetleg az eggyel lentebbi oldalhajtás fölött. Az meg attól függ, hogy merre néz az oldalhajtás, mert arra fog elindulni az új szár.
2012. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!
2012. jún. 24. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyáron nem kell a rózsát metszeni, csak folyamatosan le kell vágni az elnyílt virágokat, és trágyázni kell a növényt.
2012. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a válaszod! Nem szeretném visszametszeni, hanem csak az elnyílt virágokat nem tudtam, hogy hogyan kell visszavágni!
2012. jún. 25. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet. A hajtás végétől nézve, az első 5 leveles fölött vágd el. /lehet lentebb is/ A megmaradt 5 leveles hónaljból fog kihajtani az új hajtás,amiből újra virágot hoz /pirosas levelek /. Próbáld ki három vagy négy leveles fölött elvágni, majd láthatod, vissza fog száradni. Az első 5 leveles rügyből fog kihajtani az új hajtás. A második részben az mondja, hogy amerre áll az utolsó rügy az irányba fog állni az új hajtás. Bátran próbáld ki, a visszavágás még erőteljesebb hajtásnövekedést fog előidézni. Nekem az őszi fagyokig szokott lenni rózsa.
2012. jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is, hogy válaszoltál!:-)
2012. jún. 27. 06:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Jujj,de jó,hogy ide tévedtem!:) Igaz Én a rózsa könnyed szaporítási megoldását keresem(ha Valaki tudna kérem segítsen),de épp pár napja csináltam Én is zöldmetszést (ha jól fogalmazom?:)->az elnyílt virágok visszavágását). Én asszerint az elv szerint láttam neki,ahogyan a petúniát kell csípni (s ahogy egyébként a legtöbb virágommal már teszem) ->hogy az elnyílt virág szára tövében vágom el.A rózsa esetében 45 fokos szögben.

Mondhatni kezdő vagyok a kertben,a rózsákban meg pláne még,így nagyon örültem ennek a pontos 5 leveles megfogalmazásnak. Gyorsan szaladtam is,hogy újrametszem illetve átvizsgáljam ezen mód szerint. Néhol javítottam,de az általam jónak vélt metszési mód is jónak mutatkozik,mert rengeteg piros levélke lett már!:) Ennek az infónak is nagyon örülök,mert azt hittem valami vadhajtás lehet (bár nem tudom mi az)-esetleg rosszul vágtam vissza,de akkor szupi!:)

Köszi Mindenkinek!:)

2012. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!