Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam a ballagási csokromban...

Kaptam a ballagási csokromban egy vágott bambuszt. Hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés
Az jó, ha hetente cserélem a vizét? És a vázába tehetek hidrozselét a víz mellé? Vagy esetleg elültethetem cserépbe?

2012. jún. 25. 10:20
 1/5 Kerria ***** válasza:

hetente kétszer cserélj vizet, és egy kicsit a szárát is mosd majd le, mert nyákos lesz. Ha van gyökere, elültetheted talajba, de így veszélyes, nem mindig éli túl. Bambusz inkább a vizet szereti mint a levegőt.

Elvileg a hidrozselé, agyaggranulátum kiválóan alkalmas erre a célra!de ne igyák el a vizet előle

2012. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elültettem az enyémet, úgy öntözöm, mint egy sima szobanövényt, szépen kilombosodott jól néz ki. Ha vízben hagyod, arra figyelj, hogy ne álljon alatta sok víz, csak az alján pár centi, mert könnyen elrohad a töve, ha elárasztod nyakig.
2012. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Amikor megkaptam, nem volt gyökere, mostmár elkezdett egy kicsi nőni. El lehet már ültetni, vagy inkább várjak, amég hosszabbak lesznek a gyökerek?

2012. jún. 25. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

én egy borosüveget szépen megtisztitottam,hidrozselét tettem bele félig,és abban áll kb 2 éve

Ne tűzzön rá a nap,azt nem szereti

Hetente felesleges vizet cserélni,én 2 havonta szoktam uj vizet ráönteni,kb annyit párolog,és igy is gyönyörű

2012. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Betettem hidrozselébe, mielőtt elmentün utazni, mire visszaértünk már egész nagy lett a gyökere :) szóval jó :) Köszönöm a válaszokat ! :)
2012. júl. 8. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!