Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő kertész vagyok, ez most...

Kezdő kertész vagyok, ez most levendula vagy zöldhagyma?

Figyelt kérdés

Üdv!

Pontosan egy hónappal ezelőtt vásároltam zöldhagyma és levendula magot.Egy kb 40cm-s virágládába ültettem el őket,sima virágföldbe középen elválasztva, oldalanként 3-3 sor fért ki kb 3cm sortávolsággal,1-2cm mélyre ültetve.Azt mondták a boltban hogy így kell ültetni.

Azóta fólia alatt kinőttek(kb 1-2 hét alatt 1-2 cm magasra),napfényes helyen vannak naponta felülről öntözve de nem agyon.Most ott tartok hogy a megfelezett ládában az egyik oldalon kb 10cm magas fűszál szerű növénykék vannak míg a másik oldalon 3-4 db pici 2-3 cm magas,darabonként 2-3 recés levéllel megládott zöld kis "izék" vannak.mivel időközben a papírt amit melléjük tűztem hogy tudjam melyik melyik levettem így nem tudom hogy most ki kicsoda.A neten sem találtam segítséget hogy hogy is néz ki a zöldhagyma és a levendula kiskorában így nem tudom beazonosítani hogy melyikkel hogyan bánjak.

Ha tudtok segítsetek hogy melyik-melyik,ja és gondozási tippeket is szívesen fogadok mindkét növénykémhez!:)

előre is köszönöm!:)



#kert #zöldhagyma #lelvendula
2012. jún. 27. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Sodorgasd meg a leveleket. A hagymaszagot biztos felismered.:)
2012. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A fűszál szerűek a hagyma hajtásai!


[link]


A másik oldal a levendula szekció!


[link]

2012. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A levendulát márciusban lett volna a legjobb vetni, az első 1-2 éve amúgy is macerás:

[link]

2012. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!