Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő kertész vagyok, Kisbabám...

Kezdő kertész vagyok, Kisbabámnak milyen zöldségeket ültethetnék?

Figyelt kérdés

3 éve költöztünk családi házba.

Azóta minden évben van paradicsom, padlizsán, paprika és fűszernövények.


Kisbabám 2 hónap múlva már kezdheti kóstolni a zöldségeket-gyümölcsöket.


Mit lenne érdemes ültetnem/vetnem?

Borsót-babot-tököt nem szeretnék mert sok helyet foglalnak és a kertem igen picike :)


Répa jutott először az eszembe, de FOGALMAM sincs, hogy mi-hogyan kell...


2012. márc. 23. 21:58
 1/4 Kerria ***** válasza:

répa, cékla ezek az első körben is adhatóak neki, burgonya is. Ezeket még gyorsan el tudod vetni, a magját, ahogy kihajtott, akkor majd egyelni kell, hogy ne legyen túl sűrűn, mert akkor nem tud rendesen kifejlődni.


Borsó, bab azt sokára ehet mert puffasztja.

2012. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:
A burgonyát értelemszerűen nem magról, hanem elültetett gumóról neveljük, ezt elfelejtettem az előbb!
2012. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megveszed a répa magokat meg akár egy kis zöldség is mehet hiszen husileveshez tök jó .... és akár ebbe a hónapba vagy jövőhónap elején már szórhatod is a magokat,öntözni kell a magokat pláne ilyen szárazságba majd később azért ritkítani se árt és ennyi.Egyébként én a paprikát nem erőltetném a kertbe mikor egy balkonládába is jó neki...de itt van pl a borsó amit le is lehet fagyasztani. Én még ajánlanám a céklát amit lehet most is akár,de júliusba is simán ültetni,én pl a borsó helyére ültettem és ősszel már van is jó cékla a babának.
2012. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Burgonyát nem venném a listára, paradicsom minden mennyiségben, mert azt szokták szeretni a babák, sárgarépából van több tenyészidejű, még időben vagy vele. Padlizsán mellé még nagyon javaslom 1-1 tő patisszont és cukkinit. Zsengén nagyon-nagyon finomak! Piacon, boltokban ritkán találni annyira fiatalon leszedett patisszont és cukkinit. És zöldfűszerek, amivel tudod ízesíteni a babád ételeit.
2012. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!