Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi van az orchideámmal?

Mi van az orchideámmal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem halad sehová. van két kórója (virágok után) de az sem száradt el teljesen, kb mindkettőből 10 cm. de jött egy újabb hajtása és az is megállt a növésben, pedig locsolgatom tápsóval és permetezem is. párás helyen van és naptól védve. mi lehet a baj?

2012. júl. 11. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl SOk a tápsó, az orchideák nem szeretin, ha mindig tápoldatozotod, esetleg kevés a páratartalom.
2012. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ne locsolgasd agyon, mert nem szereti. Ne feledd az orchidea tulajdonképpen egy élősködő, fák kérgein él a természetben. Próbáld eszerint ápolni.

Nekem a konyhám ablakpárkányán vannak (ÉK-i ablak) nem sok napsütést kapnak, de világos a hely maga. Ha eszembe jut meglocsolom, de semmi extra. Általában januártól októberig virágoznak, utána kis pihenő.

A lényeg, hogy ne mozgasd őket, nem szeretik, ha megtaláltad azt a helyet amit szeretnek akkor előbb utóbb virágozni fog. Lehet, hogy a tied most pihen. A szárat amin a virágokat hozta csak akkor vágd le ha már elszáradt, elsárgult, mert van amikor újra hoz ott virágot.

2012. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem locsolom túl, szerintem. mindig megvárom hogy a cserépből eltűnjön a pára és csak azután permetezem. locsolni 2 hetente locsolom egy kis tápsóval. ez így jó? vag yváltoztassak vmin?
2012. júl. 11. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló: "Ne feledd az orchidea tulajdonképpen egy élősködő, fák kérgein él a természetben. Próbáld eszerint ápolni. "


EZ NEM IGAZ, az orchideák NEM élösködök!!! Nem tudom ki találta ezt ki, de ez nem igaz.

Az orchideák a fákon élnek, de NEM élösködnek, hanem csak egyszerüen ott vannak, mert ott van több fény, mint az erdö alján. A gyökereik NEM nönek bele a fába, hanem a legtöbbször ágvillákban van a növény, és az odahullott por/rovar/madárürülék stb az ,amit felhasznál a fejlödéséhez.

2012. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

[link]


Nézed csak mit találtam neked?

2012. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2012. júl. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!