Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezzel a növénnyel hogyan kell...

Ezzel a növénnyel hogyan kell bánni? Mi a neve?

Figyelt kérdés

[link]

Remélem megnyitja a képet. Egyik barátom hagyta nálam megőrzésre, szegénynek eléggé ki volt már tikkadva a földje, így kivettem a cserépből, összekevertem friss földdel a régi földjét, visszaültettem. Nem tudom mi a neve neki, az a kicsi mögötte az kövirózsa, annak utána tudok járni, de ez a nagy cucc nem tudom mi. Nagyon szúr. Van egy nagyon kicsi hajtása is, azt most beletettem egy pohárba mert nincs itthon cserép, aztán megpróbálom nevelgetni. Na de hogyan? Mi ez egyáltalán? : )


2012. júl. 12. 13:13
 1/7 anonim válasza:
Első blikkre Aloe Verának nézném, legalábbis nagyon hasonlít rá. Itt van a gondozásáról egy link [link]
2012. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy eléggé fonnyadt agave (Aloe Vera)
2012. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, tuti nem aloe, mondom szúr nagyon! Tüskések a levelei valami kaktusznak vélem. Nem húsos a levele, mint az aloénak :) Van itthon az is, azért látom a különbséget.
2012. júl. 12. 13:32
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


szúr szúr!

2012. júl. 12. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Agávé. Pont úgy kell kezelni mint egy kaktuszt. Kevés víz, sok napsütés és meleg kell neki. Télen lehet hűvösben teleltetni, ilyenkor öntözni sem nagyon kell. Mikor nő, mi le szoktuk vágni az alsó leveleit. Tövéről szokott kicsiket hajtani. Amúgy igen nagyra, majd egy méteresre is megnő.
2012. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ki is viszem az erkélyre. Déli fekvésű, süttetheti magát egész nap.
2012. júl. 12. 13:49
 7/7 titak ***** válasza:
2012. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!