Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sárgul az orchideám levele?

Miért sárgul az orchideám levele?

Figyelt kérdés

11 cm átmérőjű cserépben kaptam kb 10 hónapja, akkor a két ága tele volt fehér virágokkal, azóta nem virágzott. A cserép tetejétől számítva kb 45 cm magas, az alsó levelei kb 25 cm-esek, és nőnek új levelek rajta középen. Alulról a második levél kb 2 hete elkezdett a végénél sárgulni, és azóta teljesen besárgult. A levélnek csak a vége száraz, a többi része még csak kicsit szárad. A növény nem az ablakban van, amióta megvan, ugyanott tartjuk. Délelőtt éri a nap, kb 2 méterre van az ablaktól. Az ablak a jobb oldalon van, ez nem látszik a képen. Hetente egyszer bele szoktuk tenni egy vödör vízbe, a cserép 3/4-ig ér a víz, 2-3 óráig hagyjuk benne, aztán lecsepegtetjük. Ezt már elég régóta csináljuk vele, úgyhogy a sárguláshoz nem hiszem, hogy köze van. Mivel semmit nem csináltunk másképp, mint eddig, nem tudom, mi lehet a baja. Annyi változott, hogy nagy hőség volt mostanában. De akkor miért csak az az egy levél sárgul? És nem is az a legöregebb. Van egy másik levele is, amelyiknek a vége szárad, az a száradás szürkés színű, tehát az teljesen más.

Mi lehet a probléma?


[link]



2012. júl. 14. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Meg néztem, még kettő van amit el kell távolítani. Nekem vagy 60 orchideám van, előfordul minden hónapban egy-egy, hogy a levelét le kell vágni e miatt, én sem tudtam kinyomozni, kitapasztalni mitől van. Az igazi ha egy pillanatra mártjuk vízbe, és átcsorog. (a túlöntözéstől talán, vagy a tőzegben lévő valamely gyökér sérülésétől, öregedésétől)
2012. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!