Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor van értelme komposzto...

Ilyenkor van értelme komposztot kihelyezni a kertben?

Figyelt kérdés
Nagyon jó minőségű, 5-6 hónapos komposztom van. Azt hiszem, kár lenne tovább tartogatni, meg kellene is a hely a következő fűnyírásból származó anyag befogadására. Gyümölcsfák, bokrok alá tenném. De mindenki azt mondja, hogy csak tavasszal és ősszel szoktak trágyát meg komposztot kitenni. Tényleg hülyeség nyáron? De nem tudom tovább tartogatni...

2012. júl. 15. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A komposztot beleszokták forgatni a földbe. Azt valóban nem lehet most. De ha a fák,bokrok alá akarod tenni mulcsként,akkor nyugodtan megteheted.
2012. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, a földbe forgatni akartam. Mulcsként sajnálom elpocsékolni. Vagy annak is van értelme?
2012. júl. 15. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Mulcsként is van haszna, mert ha ráesik az eső, akkor azzal a tápanyagok beszivárognak a talajba. Továbbá a talaj jobban tartja a nedvességet, nem szárad ki olyan hamar.


Viszont beásva szerintem sokkal jobban hasznosul. Én a helyedben inkább beásnám. Vagy csinálnék még egy gyűjtőt a komposztnak.

A növeényeknek jó bármikor a komposzt, csak az ásás ilyen szokásos őszi/tavaszi tevékenység, ezért beszélnek sokan ellene, akik ilyenkor nem állnának neki ilyen melónak.

2012. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!