Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jó a kávézacc trágyázásra...

Jó a kávézacc trágyázásra vagy éppenhogy nem?

Figyelt kérdés

Már szerepel néhányszor a kérdés az oldalon. Sőt, az egyiket én magam írtam ki, de frissen, néhány újabb adat tükrében újra feltenném a kérdést: Tényleg jó a kávézacc a növényeknek, vagy hatalmas átverés?


Az internet tele van a kávézaccnak a növényekre gyakorolt áldásos hatásáról. Ezek legnagyobb része azonban egymás weboldaláról van másolva és a kávézacc áldásos hatása nem a tudományos vagy a tapasztalati ténnyel van bizonyítva, hanem csak némi maszlag terjed egy hoax illetve urban legend révén.


Én nemrég a következő két weboldalt találtam és nagyon megijedtem, nem tettem-e rosszat a növényeimnek a kávézaccal:

margit2.hu/fotoalbum4/diofalevel_komposztalas_szakcikk.pdf

[link]


Az első azt írja, hogy a diófalevél egyik növekedésgátló anyaga megegyezik a kávézaccban nagy mennyiségben megtalálható anyaggal, a csersavval.

A másik ugyanezt írja: a fenolsavak (a csersavak is azok), növekedésgátló anyagok.


Ha józan paraszti ésszel belegondol az ember, még ha nem is lenne a zaccban ez a gátlóanyag, akkor is a hatása kb. annyi mint a szénatrágyának: aprított növényi anyagról van szó.


Akkor most van bármi különleges pozitív hatása a zaccnak? Vagy tényleg hoax az egész?


2012. júl. 18. 13:50
 1/3 anonim válasza:

Tapasztalatom nincs róla, de eszerint a kertészblog szerint jó a növényeknek. [link]

Sok komment is van a cikknél, ott sem írnak róla rosszat. Jobboldalt szakértők email címét is megtalálod, egy kertészmérnök biztos tud biztosat mondani.

2012. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, már írtam is a kapanyélnek egy levelet.
2012. júl. 21. 10:34
 3/3 A kérdező kommentje:

Már válaszoltak is a kapanyéltől. Megosztanám a kapott információkat:


"A kávézaccal kapcsolatos észrevételei helytállóak.

Cserepes növényekhez érdemes csak használni, de minimális mennyiségben.


A savas kémhatása a rózsákra kimondottan káros, mivel a legtöbb fajta a lúgos talajt kedveli. A savanyú földet igénylő növények számára, mint például a páfrány,

kimondottan jótékony hatású.


A komposztált fűnyesedék tökéletes szerves trágya, bátran használja a kertjében!"

2012. júl. 23. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!