Kezdőoldal » Otthon » Kert » üdv! Milyen tápanyaggal...

üdv! Milyen tápanyaggal érdemes öntözni a paradicsomot h jobban fejlődjön?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Wolldünger
2012. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jövőre próbáld ki, hogy büdöskét, körömvirágot, borágót és bazsalikomot ültetsz a paradicsomok közé, úgy fognak nőni mint a veszedelem. Illetve neten utána tudsz nézni, hogy mely növények alkalmasak jó társnak paradicsom mellé, amikkel érdemes egymás közelébe ültetni őket (ugyanígy vannak rossz szomszédai, amik visszavethetik a fejlődésben).


Ezt most friss tapasztalatból írom egy olyan kertből, ahol a paradicsom helyén mindeddig gaz volt, s annyit tettem, hogy kigazoltam a területet tavasszal, majd növénytársítással odaültetgettem a palántákat. Hihetetlen a látvány, ami fogad minden reggel, mikor kimegyek, és nagyon-nagyon finom illat van valószínűleg a bazsalikom miatt.

Az is fontos lehet, hogy milyen palántát ültettél, én idén próbálkoztam először kiskerttel, és a palántákat is saját magam neveltem. Ami nagyon bevált és tudom ajánlani, a Lidl-ben árult Paradicsom vegyes koktél tasak mag, nagyon finom édes ízű paradicsomok lettek belőle, már folyamatosan szedjük két hete, magasságra pedig már meghaladja a 170 cm-t, szóval kell mellé karó.


Sok sikert!

2012. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát gratulálok hozzá!!:)asszem jövőre kiprobálom amit irtál egy szakaszon.köszönöm a tanácsot ! üdv
2012. júl. 24. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Én általános virág öntözővel locsolom, még a paprikát is gyönyörűek, nagyok. A pihent földnek nincs párja ám! Eddig gaz, ott jó termés van amúgy is.
2012. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam véletlenül került a paradicsomom mellé a bazsalikom,de örömmel tölt el,hogy akkor ez még jót is tesz neki!:) Jövőre majd már tudatosan csinálom!:)

Én,Kedves Kérdező Wuxal Supert adok neki(ez egyébként minden egyéb másra is jó),szépen fejlődik,már pár érett termést is leszedtem róla. Folyó koktél paradicsomom van,a teraszon.

Azon gondolkodom,még jobban fejlődne,ha még nagyobb edénybe tenném! Nem tudjátok tényleg nagyon megsínylené már most az átültetést!????

Előre is köszi és az említett Lidl magot jövőre Én is kipróbálom!:)

2012. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

E könyv alapján "dolgoztam" leginkább:


Andrea Kern: Régi idők kerti fortélyai


Ennél a blog bejegyzésnél van egy link, ahonnan letölthető a könyv:


[link]


Szuper jó, tényleg!

2012. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!