Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyakran kell megismétel...

Milyen gyakran kell megismételni a lombtrágyázást?

Figyelt kérdés
Elsősorban tápanyaghiányos, kókadozó növényekre.
2012. aug. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, lomb trágyázni 7-10 naponta szükséges, de ezt több tényező befolyásolja, lehet stresz csökkentő, amikor a védekezéssel egy menetben például réz, vagy rovarölő mellé kevered, és lehet kondicionáló amikor például paprika szedés után közvetlenül van kiszórva. És van hiány pótló, vagy hiány megelőző lombtrágyázás, például kalcium (paprika, uborka), magnézium (burgonya) kálium a pirosba érő növények érését segíti (paradicsom, fűszerpaprika, pritamin stb) Egy fontos dologra kell odafigyelni a lombtrágyázás 1-2%-os töménységet ír elő, a tápoldatozás viszont csak 0,5% töménységet, van aki permetezővel bőven beszórja az ágyást (én is) ez nem gond, csak a gyökérzónát érő permetlé az tápoldatként funkcionál nem lombtrágyaként, tehát oda kell figyelni a keverési arányra.
2012. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából tuját lombtrágyázok lassan két hete, de látványos javulást még mindig nem látok, pedig mindent az előírtaknak megfelelően végeztem. Még mindig elég kókadt, viszont nem szárad.
2012. aug. 13. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy tuja Tuja esetén kimondottan örökzöld lombtrágyát használj , a gyökerekhez pedig nagyon lassú lebomlási idejű (5-6 hónap) műtrágyát, árulnak kimondottan ilyet, sövény, tuja, fenyő, stb.-re talán az hatásosabb.
2012. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azzal permetezem, amit a gazdaboltban adtak kifejezetten örökzöldekre. Még a keserűsón gondolkozom, vízben oldva állítólag elég jól táplálja a talajt és így a gyökérzetet is.
2012. aug. 13. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
A keserűsó az magnézium, valóban kell a tujának, én ilyet találtam "hosszú hatású fenyő, tuja, trágya Hosszú hatás, 9 hónap NPK 11:8:17 + 3Mgo + Vas" 3%a magnézium tartalma.
2012. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!