Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel futtassunk be egy...

Mivel futtassunk be egy hullámpala kerítést, hogy eltakarja?

Figyelt kérdés

Legjobb valami hasznos növény lenne, szőlő vagy ilyesmi. Valami, amit meg lehet enni.

Második legjobb valami dekoratív növény lenne, hajnalka vagy ilyesmi (tudom, hogy a hajnalka pont nem tud felfutni teli kerítésre).

A lényeg, hogy eltakarja a hullámpalát, télen is, ne csak tavasztól őszig. Mivel futtassuk be, hogy eltakarja azt a ronda kerítést, és közben még lehetőleg hasznos is legyen?

Borostyán kilőve, mert az szétfut a talajon is mindenfelé.



2012. aug. 9. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha télen is el akarod takarni, nem jó sem a szőlő, sem a hajnalka. De bármit futtatsz fel, annak támaszték kell, mert - ahogy írod is - a palán nem tudnak megkapaszkodni. A téli takaráshoz pedig örökzöld kell, azt viszont nem tudod megenni. Én a borostyánt - bár az sem ehető - nem tartom olyan borzalmasnak, nekem az van. Igaz, hogy egy füves rész szélén, a fűnyíróval mindig rámegyünk, az ott maradt kopasz ágakat pedig kiszaggatjuk.

Az ehetők közül szóba jöhet még a futóbab, de télen az sem takar és minden évben újra kell vetni. A hajnalkának legalább megvan az az előnye, hogy elszórja a magját és évről-évre újratermeli magát.

2012. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, egy füves rész mellett lenne. Akkor tehát futóbab vagy borostyán? Eddig tuják voltak, de nem volt elég helyük, így egy részük kipusztult, de a többi is elég gyér volt. Mi a helyzet a vadszőlővel?
2012. aug. 9. 18:13
 3/13 anonim ***** válasza:
A vadszőlő télen csupasz, ronda!
2012. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fessétek le zöldre!

Nem, a szomszédnak semmi köze hozzá!

:D

2012. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pont én is egy ilyen projektre keresek megoldást...

Leírom én mit tervezek, ha eljutok addig:


Jó lenne először is befesteni valami természetesebb vagy pedig hangulatosabb színre. A tartóvasat viszont tuti, hogy befestem, ne rozsdásodjon.

Ha ez megvan, akkor felások mellette egy fél méteres sávot, és FUTÓRÓZSA töveket ültetek elé. Minden függőleges tartóvas elé egyet. Ahhoz majd spárgával hozzáköthetem a vesszőket több helyen is, és úgy nem kell mellé más. Persze lazán, hogy a rózsa szára is tudjon vastagodni, és a festéket se kaparja le rögtön a rózsa. (Persze lehet jobb lenne egy-egy fa vagy műanyag lécet az oszlopok elé erősíteni, majd meglátom.)

Futórózsa gyorsan nő, pár év alatt eléri a kerítés magasságát. Aztán majd úgy metszem és kötözöm fel, hogy minl jobban beterítse a felületet, ha átlóg a túloldalra, onnan is szép lesz legfeljebb!

Két rózsatő közé pedig valami bokros gyümölcsöt tervezek, hogy az is takarjon...


Ez azért is lenne jó, mert tüskés, és így nem lesz kedve a betörőnek átmászni rajta...

Másik, hogy bár nem örökzöld, de ami jelenleg futórózsánk van máshol, az a legtöbb levelét nem ősszel hullajtja le, hanem szép lassan szárad le róla a tél folyamán, sokszor tavasszal úgy kell róla letépkedni a még akkor is zöld levélkéket! Szóval ha megnő és ágas bogas már, akkor télen is takar némileg!

2012. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok: A vadszőlő is lehullatja a leveleit és csupasz lesz. Gondoltam rá, hogy írom a tuját, de azzal sok helyet elveszel a kertedből, mert kell neki hagyni annyi helyet, hogy a kerítés felőli oldalon is tudjon nőni. Ha pedig sövénytuját ültetsz, akkor még több hely kell, mert a kerítés felőli oldalát is nyírni kell és oda be kell férni. Ha nincs elég helyed, nyírás közben megfulladsz, mert porzik a rárakódott portól. Az egyik válaszoló szerinti futórózsa-javaslat nem rossz, tényleg van olyan rózsa, amin szinte egész télen rajta maradnak a levelek. Ezek a régi fajta rózsaszín szimpla vagy telt virágú félig bokorrózsák, de jól lehet őket futtatni is. Az újfajta, nemesített rózsákra ez már nem annyira igaz.
2012. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A futórózsa ellen csak annyi szól, hogy a gyerek beleeshet és összeszurkálódik. De nem baj, majd legközelebb vigyáz.

Gondolkodom még a vadszőlőn és a borostyánon, a tuja nem jöhet szóba, mert eddig az volt, de mint írtam, nem vált be.

Szóval eddig a futórózsa vezet, de még jöhetnek az ötletek.

Trombitafolyondár? Van a kertünkben, legalább valami hasznát vennénk.

2012. aug. 12. 17:10
 8/13 A kérdező kommentje:
A lefestésre én is gondoltam. Le lehet festeni egy hullámpalát szépre? Milyen színűre? Fessek rá valami jópofa mintát?
2012. aug. 12. 17:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Betonra való festékkel simán le lehet festeni és tartós is lesz. A színnek csak a képzeleted szab határt!

:D

2012. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Üdv, 5#-ös vagyok. Hát ha kicsi a gyerek, akkor csak óvatosan a tüskésekkel! Mert az oké, hogy legközelebb elkerüli, de ha elsőre nagyon vagy rossz helyen szúrja meg, az nem vicc.


+1 ötlet:

Igaz ugyan, hgoy inkább helytakarékosság miatt, de szoktak olyat is csinálni, hogy virágládákat vagy cserepeket erősítenek fel falra/kerítésre, és abba ültetnek növényeket. Ez felületfedés funkcióból is jó lehet.

Pl futómuskátli marha jól tud kinézni, de egy csomó más is. Egy bibí, hogy neked télre is kéne, szóval fagyálló meg örökzöld növény kéne. cserépben nem tudom bírja-e valami kint. Mindenesetre gondolkozhatsz rajta.

"Függő kert"-nek nevezett dolog, meg ugyanez, de még brutálisabban! Keress rá gugliban, klassz képek vannak!

2012. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!