Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tanácsot, segítséget és...

Tanácsot, segítséget és ötletet várok, hogy tudnék gyorsan kitisztítani egy udvart. Sitt, lom, rozsdás SALGO polc, rozsdás vascsövek, hullámpalák maradtak a kert hátsó sarkában?

Figyelt kérdés
Családi házba költöztünk, de a hátsó udvarán a szőlősoroknál található egy régi tyúkól, fatároló és régi kinti WC, ami használhatatlan lomokkal van tele. Ez nagyon elcsúfítja a kertet. Nekem fizikailag nehéz, családom tagjaira nem tudok betegség és egyéb okok miatt számítani.

2012. aug. 11. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A szemétszállítócégtől kérni kell egy konténert (fizetni kell érte). Fogadni 2-3 embert,akik a lomokat,szemetet a konténerbe rakják. A szemetesek elviszik a konténert.
2012. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a helyi kocsmába, ott elmondod, hogy van vas az udvarban, azt el lehet vinni. De! Cserébe a többi szemetet is ki kell pakolni az udvarból.

Aki kilomtalanítja, az az összes vasat viheti, amit az udvarban talált.

Konténert bérelni ebben az esetben is jó lenne, de legalább a munkabért megspórolod.

2012. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akár hiszitek, akár nem, nem jöttek dolgozni!

Megáll az eszem.Még forróság sincs, péntektől vasárnapig kértem, és ezért az alkalomért 10-10000 Ft-ot fizettem volna! Nem több, mint 15 négyzetméternyi területről lett volna szó, és még csak nem is siettettem őket.

2012. aug. 12. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez magyarország... (direkt kisbetű)


Mindazonáltal a 2-es hsz. alapján próbálkozz tovább.


A hullámpalával szívni fogsz, azbeszt van benne, ezért konténerbe nem rakhatod, veszélyes hulladék, neked kell nem is keveset fizetned érte, hogy elszállítsák...

2012. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kocsmás sztori nálunk pl most azért nem jönne be, mert amúgy is lomtalanítási időszak van és róják az utcákat folyamatosan, nem érnek rá a sz*rt is összevakarni egy kis vasért, már bocsi a kifejezésért. Amúgy egyébként faluhelyen működik. Nálunk van is ember, aki ilyenekből él. Szigetelés után így szabadultunk meg a felhalmozott maaradványoktól. Cserébe azért, ami neki kell, elvitte még a leszedett hullámpalákat is.


Az én javaslatom amúgy...

ad 1.: tegyél ki szórólapokat, hogy 2-3 embert keresel, aki rendet tenne az udvarodon. Megbeszélés szerint a szemetet a számukra értéknek nyilvánított cuccal együtt el kell vinniük, avagy bérelsz tényleg egy konténert és abba pakoljanak. Írd oda azt is, mennyit fizetnél érte, hátha úgy csalogatóbb.

ad 2.: nagyobb gyereketek nincs? Avagy a családban? Összetrombitálhatna néhány havert és egy kis zsebpénzért és ebédért cserébe egy nap alatt rendbe vágják az egészet! :)

ad 3.: Meghirdetsz egy "baráti eseményt", sütsz sütit, ebédet, sör, egyéb frissítők és rendbe szeditek a portát barátokkal. Nálunk ez működik. Ha egyedül valamit nem tudunk megcsinálni, akkor mindig "bulit" szervezünk és megcsináljuk együtt, ugyanígy a barátaink is.

2012. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb ötleteket is. Megpróbálom! :)
2012. aug. 13. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:

2012. aug. 12. 10:19

Hihető hogy nincs ember.

Probléma megoldódott?

Fűnyírásra se találni, pedig, nem kánikula, legmelegebb időbe kellene.

2019. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!