Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik motoros fűkaszát vegyem?

Melyik motoros fűkaszát vegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már sikeresen elfogyasztottunk 2 motoros fűkaszát, és kéne még egy. De nem tudom milyen márka.

Még az elsők között vettünk egy McCulloch, ez bírta 3 évig, addig jó is volt, utána csak a gondok.

Aztán egy husqarna-t vettünk 5 éve, 160.000-ért... az most sikeresen megadta magát, 3 szerelőhöz is vittük... de ez tropa. Szal ez a márka is kilőve. + az MTD is.


Apámnak kellene, és ma már "gyengébb" terepre lenne használva.

Folyamatos munka vele, kb: 3 óra lenne, esetleg 5 óra. Kb, 1 centinél nem vastagabb gaz. De ettől inkább vékonyabb.

Általános követelmény: Bírjon 5 évnél többet. Állítható legyen a kormány(bicikli kormányos (hallottam még szarv kormányosnak is mondani :) ) - 2 külön markolat, ne pedig az a négyzetes)! Esetleg vibrációs védelem.


Gondolkozok ezen az Einhell-en: [link] csak azért figyeltem fel rá, mert a német amazon-on elég sok pozitív értékelést kapott. Bár elég olcsónak tűnik. Egyszer vettem német fűszegély nyírot és első használat után már bajok voltak vele.


Elég 1 lóerős gép is erre a feladatra? Husqarna 2 lóerős volt, és könnyedén vágta a gazt, a fűvet a gyümölcsösben. A McCulloch 1,2 lóerós volt, és kellett neki adni a gázt, de mivel tényleg az első motoros fűkaszák között vettük, amikor bejött az országba, így ez megbocsátható. Én még így is jobbnak éreztem, mint az MDT-t


Még ezt is kinéztem neki: [link] - igaz csak 1 lóerós, de a legtöbb követelménynek megfelel.


Illetve még egy leértékelt Makitá-n is

[link]

Amúgy a Makitáról mi a véleményetek? Miért ilyen drága?


Én ha magamnak vennék, akkor inkább egy Hitachi, vagy Kawasaki-t probálnék ki. A kawasakiról kivételesen azt hallottam, hogy hosszú munkákhoz ideális. A hitachi meg megérzés alapján tűnik nekem jónak. Makita-kat inkább túldrágának tartom.



2012. aug. 21. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az előzményeket tekintve a létező leggagyibb einhellt, és a második no name terméket nem is tudom, hogy miért nézted, egyik sem való nektek, még hobbira is szűken.


A Makita azért drága, mert minőségi, azt ajánlanám, meg persze a Sthill-t.

2012. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, megfontolom, utánanézek.

Most már felesleges nagyon erős gépet venni. Einhall-t leírtam, hogy miért néztem ki. Stihlt mindenki mondogatja. De 2 láncfűrészt is sikeresen elfogyasztottunk, kis munkákra, és mindig garancia után adta meg tropára. Meg szerintem arra a terepte ahova megy, oda túldrága... + azt mondják, hogy vibrál. Én mindig is szkeptikus voltam a Stihl-el kapcsolatban.

2012. aug. 22. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyre inkább az az érzésem, hogy a hiba nem a készülékekben, hanem bennetek van...


Ismerősöm egy nagy kertészetnél dolgozik, köztereket tartanak rendben, boldog-boldogtalan gyilkolja a Sthill gépeiket, de nincs velük semmi baj.

2012. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy használt sthilt vettem, nagy gazra - nagy telken.

Egyszerű - gyors - jó


Vettem egy új makita láncfűrészt / mindkettő benzines!/, azóta is bánom, hogy nem sthilt vettem.

Persze ez csak az én tapasztalatom.

2012. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, lehet nem kellett volna őket kímélni :). Stihl-el még mindig az a bajom, hogy drága, ha olcsóbb lenne, akkor kockáztatnék. Szerintem valami baj van a heves megyei fákkal. Ismerősöm Stihl fűrésze most adta meg magát, de még garanciás... :D


Szervízelése nagyon drága?

2012. aug. 26. 18:58
 6/8 Honorare válasza:
a felhasználóval nem lehet a baj?
2012. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a stihlt vagy a husqvarnát is rövíd idő alatt ki birod nyírni, akkor veled van a baj. Nekem van mind a kettő a husi 9 éves a stihl 7 éves. Semmi baja egyiknek sem pedig kapják az ívet rendesen. Maszekolok vele elég sokat. Nem számít hány fok van csak megy és megy. Reggeltől estig. A többi márka elbújhat mellettük. Legyen az makita vagy hitachi. A többi szemetet meg nem is említem.
2013. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fűkaszákban még mindig a Stihl a legjobb, láncfűrészekben azt mondják hogy már nem, bár nek is Stihl van, és nagyon jól bírja a strapát.
2015. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!