Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines vagy Elektromos...

Benzines vagy Elektromos fűkaszát vegyek és miért?

Figyelt kérdés

A társasházunk elhatározta, hogy az elektromos fűnyíró mellé veszünk egy fűkaszát is mert elég gyakran fordul elő, hogy nincs a fű és a gaz időben lenyírva és amikor a gaz már 1/2 méter magas, a fűnyíró sokat kínódik.


Benzines fűkaszát (MTD 790) már használtam, szóval annak ismerem az előnyeit és hátrányait, de nem tudok semmit sem az elektromos fűkaszákról.


Azért gondoltam, hogy inkább elektromosat kellene venni, mert ahhoz nem kell az üzemanyaggal veszkődni (tárolni, bekeverni az olajat), nem rendszeresen hanem csak alkalmanként használni, és nincs egy kijelölt személy a társasházunkban fűnyírásra, és ebből kifolyólag szerintem a benzines fűkaszánál hamarább jelentkeznének a "közös lónak túrós a háta" szindrómák - véleményem szerint.


Most, hogy először írásban is megfogalmaztam a dillemánkat, inkább úgytenném fel a kérdést, hogy van-e valami oka annak amiért NE elektromos fűkaszát vegyünk alkalmi (nem rendszeres) használatra, és ha nincs akkor melyik gyártmányt ajánljátok és miért?

Melyik a legerősebb ami 1/2 méteres gazt is (kb. 1 cm vastag gyomot) elvág?



2012. aug. 19. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

"ami 1/2 méteres gazt is (kb. 1 cm vastag gyomot) elvág?"


Csak a benzines, az elektromos igazából nem is erre való, az csak szegélynyírásra, azaz olyan helyek gondozására, ahova a fűnyíró nem fér be.

2012. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

neked benzines kéne.


ha végül mégis csak elektromosnál döntesz akkor bizony ott is zsebbe kell nyúlni mert csak a nagyok lennének alkalmasak a feladatra.

pl. ilyen

[link]


[link]


esetleg még: [link]


ez alá ne vidd,de mondom benzines kéne neked.

akár egy 26ccm-is oleo mac is jó lenne neked.

pl. [link]

2012. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Két választ kaptam, mind a kettő a benzinest javasolta így valószínű, hogy benzinest fogok venni.


Köszönöm mindkét válaszolónak az idejét amit erre a kérdésre fordítottak!

2012. aug. 19. 19:36
 4/7 anonim válasza:
Benzines. szerintem is. (nekem is az van)
2012. aug. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
neked benzinesre van szükséged, nekem van ilyen is és elektromos is elektromosra, azért váltottam, mert 1 liter benzin 400 ft fölött van, egy kw villany meg csak néhány ft. ha egy erősebb elektromost veszel az a baj 1cm-eres gazt még egy két gyengébb benzinesnek is feladja a leckét, lehet kölcsönöznöd kéne egy benzinest és, ha újra kell vágni akkor még a kisméretű gazhoz elég lesz a te saját elektromosod is, remélem segítettem
2012. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
45%
A mostani benzinárak mellett ne vegyél benzinest... az elektromos meg egy szar (bocs a kifejezésért) Vegyél sima kaszát azt olcsóbb is megvenni és fenntartási költség sincs na meg persze még erősödsz is ha a szomszédoknak is lekaszálod egy kis pénzért :D
2012. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az MTD egy hulladék, semmi köze a fűkaszához és nagy szenvedés vele dolgozni. Benzinest, amivel mindig egy értelmes személy nyír, aki nem engedi el a gázkart másodpercenként és nem lopós (damil, benzin).
2012. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!