Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi van/lesz az orchideámmal?

Mi van/lesz az orchideámmal?

Figyelt kérdés

Valentin-napra kaptam, kék színű volt. Gondolom csak festékkel színezett, mivel látszódott a levelén vagy a szárán, hogy ott nyomták bele a festéket.

Azóta egyszer sem kezdett el virágozni? Fogalmam sincs, hogy milyen fajta orchidea, annyira nem értek hozzá. De úgy gondolom, hogy ősszel-tavasszal kéne virágoznia. Keresztanyukámnak szinte folyamatosan virágzik.

Mit lehet csinálni, hogy virágozzon? Még él, vissza is vágtam a szárát, ahogy kell, amíg el van száradva. (még régebben, nem most). Locsolom kb. 3 hetente, és heti 1x áztatom.

Mit tegyek még? Vagy már nem is fog virágozni? Esetleg csak évente egyszer, azaz tavasszal?



2012. szept. 3. 13:52
 1/2 Rozsdika válasza:
Szerintem ültesd át, lehet kapni orchideaföldet és adjál neki orchidea tápsót kb. 1-2 hetente.
2012. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A kék színű orchidea valóban csak a tintától kék, mivel genetikailag nincs benne kék szín.

Az orchideákról azt tanácsolják, hogy szűrt fényt és viszonylag kevés vizet kapjanak. Én nem ezt tapasztaltam. Nálam keleti, napfényes ablakban vannak és mindig vízben áll a gyökerük, de természetesen átlátszó edényben. (Valószínűleg a több fény miatt több vizet igényelnek, meg a nem 80%-os páratartalom miatt is.) Az évnek ált. 8-10 hónapjában virágoznak.

Én nem tápsózok (bonyolult az adagolás), hanem mérettől függően kapnak évente kétszer táprudat cserepenként 1-2 db-ot.

2012. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!