Kezdőoldal » Otthon » Kert » Újra szeretnék füvesíteni,...

Újra szeretnék füvesíteni, mert egyrészt nem tetszik a fű minősége. Én túl vastag szálúnak látom és vékonyabb szálút szeretnék. Másrészt sok a vakond is ezért egyben vakondhálót is fektetnék le. Leírná valaki hozzáértő a pontos menetét az egésznek?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy hol lenne érdemes vakondhálót és fűmagot vennem. Milyen típusút. Ebből is abból is.

#fűvetés #vakondháló #újrafüvesítés
2012. szept. 10. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Először is kell egy zárt helyiség amin nincs ablak és jó néhány infra meg rendes lámpa, meg dréncsövek is.


Az ültetvényeknek 1000 és 3000 lumen fényre van szükségük négyzetlábanként, az ideális 2000. Gyenge fény esetén növekedési időszakban megnyúlnak a növények, virágzási időben gyenge fény esetén kevés virág lesz.


Különösen a keskeny levelű igényel több időt a virágzás megkezdéséhez a széles levelűhöz hasonlítva.


A vakondokkal a lebetonozott pincében nem lehet gond, a lámpákat és az öntözést magadnak kell megoldanod, nem túl bonyolult. Sajnos a vásárlás pontos helyéről nem szolgálhatok információkkal.


Üdv,

Bobby

2012. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondhatnám, hogy vicces vagy de ez már annyira tipikus "hozzászólás" volt. Nem tudtam nevetni rajta. Ennek ellenére köszönöm a rám szánt időt. Azért ez ügyben meg adhatnád az elérhetőségedet, összedumálhatnánk :)
2012. szept. 10. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Bobby, ez a hozzászólásod valóban nem vicces, sőt, szánalmas volt. Önmagad minősítetted...:(
2012. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jól van tudom, hogy gagyi poén volt, de gondoltam, hogy senki hozzáértő nem fog válaszolni és megsajnáltalak.


Olyan rossz mikor le sem bagózzák az ember kérdését, főleg amikor értelmeset kérdez. Én tudom, már próbáltam és nem jött be.


Sajnos nem értek igazán a gyephez, de talán mezőgazdasági boltokban kéne érdeklődnöd a vakondháló meg a fűmag után. Nem mindegy milyen a talajszerkezet és a nedvesség viszonyok, attól függően eltérő fűmagkeveréket lehet vásárolni.


Egyébiránt gyepet ősszel (aug. 20 és szept. 10 között) vagy tavasszal (február 20.-március 30)szokás telepíteni, mindennek meg van az előnye meg a hátránya, mert tavasszal az egynyári gyomok együtt kelnek a füvekkel így nagyobb a gyomkonkurencia és a gyomosodás veszélye. Ősszel viszont a csapadékviszonyok alakulhatnak kedvezőtlenül és elhúzódhat a kelés és nagyobb a fagyásveszély.


A fűmag szinte fényben csírázik, sekélyen kell vetni, ez fajtától függően 0,5-2 cm. A talaj, azaz a magágy tömörsége akkor jó, ha csak a cipő sarka látszik benne amikor rálépsz.


Na most amennyiben legelőt vagy kaszálót akarsz telepíteni, és megmondod a nedvességviszonyokat én megmondom milyen fajta füvet hány százalékban kell telepítened.


De gondolom nem ez a cél, viszont a Gyepgazd jegyzetemben, amit voltam olyan szíves és előkerestem neked, hobbigyepről nincsen szó, sem pedig vakondhálóról.


Egyébiránt megjelölöm a forrást a fentiekhez mielőtt plágiummal megvádolnak: Gyepgazdálkodási módszertan Szemán (2006)

2012. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaj 3-as mert ez az "önmagadat minősítetted" hozzászólás sem egymilliárdszor hangzott el ezen az oldalon. Közhely vagy és Te sem tudtál értelmesen hozzászólni. Ugyanolyan szánalmas vagy mint én, törődj bele és ne akarj erkölcsileg felülemelkedni.
2012. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szánalmas jelző visszavonva! :)
2012. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre írtunk. Meggondoltam nincs visszavonva!
2012. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

?


32 perc telt el kettőnk között.


:-D

2012. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg,nem láttam...:)Na,akkor kibékülünk?
2012. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2012. szept. 10. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!