Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért lett kisebb a kardvirág...

Miért lett kisebb a kardvirág hagymája, mint amekkora tavaly volt?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor kaptam valakitől néhány kardvirág hagymát. Volt amelyik csak diónyi, két diónyi volt, és amelyik jóval szélesebb és laposabb, mint egy nagy csiperke gomba. A legtöbbnek az alján meg rengeteg kis új hagyma volt, amelyeket leszedtem.

Idén elültettem őket, a kicsiket is külön. Ezeket még nem szedtem ki a földből.


Viszont a nagyokat igen, és azt látom, hogy teljesen összementek! Szinte alig lehetett megtalálni őket, olyan kicsik lettek, és a külsejük elsárgulva és összemenve volt a hagyma körül. Kis újhagyma sem volt alattuk. Ja és virágozni is csak 2 virágzott, a többi csak levelet hozott, sokáig zöldellt, majd megsárgult.


Mi lehet a baj, hogy ez történt???

Napos helyen voltak. A talaj elég kemény típus, de a tetejét kapálgattam. Esetleg a locsolás volt a probléma? Sosem tudtam, hogy mennyit adjak neki, mivel hagymás, nem vittem túlzásba, mert úgy tudom a hagymában tárolja a nedvességet. De azért locsoltam vlamennyire.


Van tippetek?



2012. szept. 19. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű a forró, aszályos idő miatt fogytak le, többet kellett volna öntözni.
2012. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nem azért mert negyed annyi csapadék hullott mint tavaly ? Vagy rosszul emlékszem ?
2012. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az aszály megviselt mindent csoda, hogy egyáltalán maradtak még növények, ezért lehet kisebb a hagymája is
2012. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából attól féltem, hogy elrohasztom, ha nagyon öntözöm. talán az elején nagyon is öntöztem, aztán leálltam, és ritkábbra fogtam. Na mindegy.


És fog ez még teremni, jövőre megnőhet, vagy most már kihal majd?

2012. szept. 20. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
A régi hagyma az aszalt lesz alól a gyökérnél.Felette lesz az idén új hagyma,meg sok apró kicsike.Locsolást szereti,meg a jó trágyás földet.
2012. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!