Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát javasoltok budapest...

Milyen fát javasoltok budapesti kis kertbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem olyan régen költöztünk,és abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy a házunkhoz lett egy kis kertünk is:)

Vidéken nőttem fel,de 17 éves korom óta Pesten élek,és hát a balkon/terasz/erkély/tetőkert,azért mégis csak más,mint egy kert:):)


Szóval minden örömét élvezzük,és jövőre szeeretnénk szépen megcsinálni.


Kérdéseim lennének:

Milyen fát javasolnátok ültetni(mert ugye azt ősszel kell)?A kert keleti-délkeleti fekvésű tehát napos,viszont nem szeretnénk túl nagyra gyorsan növő,óriási koronájú fát,mert ahhoz kicsi a kert:)Van valakinek valamilyen ötletete?Nekem elsőként a mandulafa jutott eszembe:)


Írjátok le nyugodtan,melyek azok a fák/cserjék/virágok,amiket nagyon szerettek a saját keretekben és javasoltok és melyek felejtősek.


Köszi szépen:)



2012. okt. 1. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

gömbjuhar, gömbszivarfa

nem nagyok, gyorsan fejlődnek, szépek

2012. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy egy szomorúfüzet ültetnék. Ahhoz gyorsan nő, hogy az árnyékát minél előbb élvezhessétek, metszéssel kordában tartható a koronája, nem vonzza a méheket, darazsakat.
2012. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fűz illetve nyír kiesett,mert a párom allergiás rá:(

2012. okt. 2. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami nem nő nagyra, de szép, az például a vérszilva, az ecetfa, illetve a törzsre oltott fák. Sok ilyen van az akáctól kezdve a csepleszmeggyen át a kőrisig. De szerintem ha kicsi a kert, akkor érdemesebb gyümölcsfát ültetni, mert az lehet szép is és hasznos is.

A díszcserjék közül nekem nagy kedvencem a rózsalonc, nagyon szép, amikor virágzik, de van tarka meg vörös levelű fajtája is, ami egész évben díszít. De persze gyümölcstermő cserjékben is lehet gondolkodni, mint pl. a málna, ribizli, egres, áfonya stb.

Az örökzöldek között sok különleges megjelenésű törpefenyő és gömbtuja van, érdemes ezek között is körülnézni.

2012. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Selyemakác (Albizia julibrissin) teljesen jó.


Még jó a Magnolia grandiflora, divatos a Diospyros kaki (finom a gyümölcse is), és ennek a "butított" változata a Diospyros lotus.


Egzotikus a Trachycarpus fortunei és a Musa basjoo.

2012. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
füge fát. kicsi, szárazságtűrő, szép és finom!
2012. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!