Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan locsoljam az orchideáim...

Hogyan locsoljam az orchideáim? Keleti oldalon vannak, az jó? Csak délelőtt éri nap. Rakjak a cserép alá vízet, vagy permetezzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem északnyugati ablakban vannak a phalaenopsis orchideák, déltől tűzte őket a nap nyáron is. Kb. hetente egyszer locsolom ügyelve arra, hogy pangó víz ne legyen alattuk. Én nem permetezem őket, de egyébként ajánlatos.

Így az egyik május elején kezdett el virágozni, és most kezdenek hervadni a virágok! Gyönyörű volt egész nyáron.

2012. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Golan Trevize ***** válasza:

Én majdnem minden nap permetezem.

A leveleit, és a föld tetejét is, nedvesre.

Ha másnap még nedves a föld teteje, akkor nem permetezem meg.

Hetente egyszer 2-3 órán keresztül annyi vízbe állítom a cserepeket, hogy ellepje a cserepet a víz. Minden második héten tápszeres a víz. Áztatás után jól kicsorgatom a vizet a cserepekből.

Egy ilyen áztatás után 1-2 nap peremetezés kimarad.


De szerintem több fény kell nekik, mint amit nálad kapnak.

Tűző napot sem szeretik.

Nálunk délnyugati fekvésű szobában, az ablakoktól kicsit távolabb jól érzik magukat.

2012. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!