Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora lehet egy kerítés,...

Mekkora lehet egy kerítés, ami nem engedélyköteles?

Figyelt kérdés

A szomszéd épített a házához egy teraszt, kitett rá egy kanapét és most a bejárati ajtónktól kezdve az egész udvart belátja, egéz nap zenél, ordibál, részeg. többször hívtak már rá rendőrt. most nincs köztünk kerítés mert lebontatott velünk egy házat, mert "féltette az életét".

Mindennél jobban szeretnénk megszabadulni tőle, ezért érdekelne, hogy engedélyköteles-e egy 3m magas fal, pl zsalublokk falra gondoltam. 3m magas bőven elég lenne. az emdői hatóság aztmondta, hogy nekünk kell keríteni, aminek örülünk is, de félünk a feljelentésektől.

A lényeg hogy ezt meglehet-e csinálni? van-e joga feljelenteni érte? előre is kö szi



2012. okt. 3. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tömör kerítés max. 2,5 méter magas lehet!



Bővebben:


253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet


az országos településrendezési és építési követelményekről


Kerítés


44. § (1) A telek határvonalain - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - kerítés létesíthető.


(2)96


(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak.


(4) A kerítés kapuja a közterületre (kifelé) nem nyílhat.


(5) A telek homlokvonalán álló kerítésen a közterület használatát veszélyeztető megoldást (pl. szögesdrótot) csak a gyalogjáró szintje felett legalább 2,00 m magasságban és a kerítés belső oldalán szabad alkalmazni.


(6)97 A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg.


(7) Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani


[link]

2012. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, nemtudom, hogy elég lesz e de majd utánnanézek,köszönöm a segítséget.
2012. okt. 4. 06:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok illetékes,csak nagyon köszönöm ismeretlenül,hogy volt aki vette a fáradságot és teljes körű és alapos kimerítő válasz küldött! Köszönöm és jó egészséget kívánok!
2012. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, énis, mert magamtol nem találtam volna meg :)
2012. okt. 4. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak annyit írtam a keresőbe, hogy "kerítés magassága"

:D

2012. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!