Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a szomszéd házfala kb 1...

Ha a szomszéd házfala kb 1 méterrel beljebb van mint a telekhatár akkor kötelezhető kerítés emelésére?

Figyelt kérdés

Pontosabban:

A szomszéd házának hátsó falától számított kb egy méter a mi oldalunkból még az ő tulajdonát képezi (elvileg). Azon az oldalon (telek jobb oldala) végig az ő kötelessége a kerítést karbantartani a helyi szabályok szerint. Viszont a háza mögötti részen nincs kerítése (a ház hátfala maga a választó jelenleg), azaz az ő egy métere egybeesik a mi telkünkkel. Ennek következménye, hogy a kutyáink rálépnek az ő területére, ami őt zavarja(szerencsére a dolgukat nem végzik el ott), a kerítésajtaja pedig ami a mi telkünkre nyílik egy romhalmaz, se nem szép, se nem biztonságos, de nem nyúlhatunk hozzá, mert amikor megdrótoztuk azért is szólt. Dísztököt vetettem a határra jelképként, plusz hogy a gazt is fogja, de még azért is szólt, ha pár centire a tök levele átnyúlt.

Legutóbb közölte, hogy húzzak fel kerítést oda.

Ilyen esetben tényleg nekem kell kerítést emelnem? Tény, hogy a mi kutyáinknak nem lehet megmagyarázni, hogy arra az egy méteres csíkra ne lépjenek rá, de azon az oldalon végig neki kell a kerítést építeni, gondozni.

Mit tegyek? Tényleg én építsek kerítést? A nyugalom érdekében meg is tenném, de rengeteg pénzbe kerülne és nem vagyok benne biztos, hogy az én kötelességem. Mindenhol csak olyan példákat találok ahol a ház hátfala a telekhatárra épült. Olyat sehol sem, ahol a ház hátfala kicsit beljebb épült...

Ha valakinek van elképzelése a megoldásról, megköszönném hogy megosztja velem.


2012. aug. 11. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

A helyi önkormányzatnál érdeklődj első körben. Mindenhol más "szabályok" vannak. Nálunk pl. NEM kötelező kerítést készíteni, így mi is a szomszéd mezsgyéjétől 50cm-re építettünk kerítést. Mindezt azért, mert Ő nem volt hajlandó kerítést csinálni. Viszont azért nem a mezsgyére, mert akkor a szomszéd tulajdonna lenne az általunk készített kerítés, amit Ő akár el is bonthat. :D

Szóval ha kötelező kerítést építeni, akkor neki kell megcsinálni, ha meg nem akkor sajna nektek kell. (Ajánlom te te se a mezsgyére építs!)

De egyébként mi zavarja a szomszédot? Letapossa a kutyátok a füvet? Rossz szomszéd!!!

2012. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Őt minden zavarja sajnos, még az is amihez semmi köze nincs...Szerencsére nem lakik itt, árusítja a házat, de elég gyakran kijár és ilyenkor az élő fába is beleköt. Ma egy olyan kis fát nézegetett a kertünkben ami már ott van évek óta, még az előző tulaj ültette...ma bekattant neki vmi és közölte, hogy na ez se lesz itt sokáig. Persze ha úgy dönt akkor, ki kell vágnom, mert túl közel van a kerítéshez. De eddig nem zavarta. A kutyák sem csinálnak semmi kárt és egy éve itt vannak anélkül, hogy baja lenne velük. Sztem az a szerencsétlen dísztök inda ami átlógott, az zavarta be az elméjét :)))

2012. aug. 11. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek a fás dolognak is utána lehet járni, mert az igaz, hogy 3 m-re nem lehet ültetni kerítéstől, de rég ültetett fákra ez már nem vonatkozik. sztem is önkormányzat.
2012. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
önkormányzatonként eltérő a szabályozás a jegyzőtől vagy az építésügytől kellene érdeklődni és, ha neki kell megcsinálnia föl fogják szólítani, hogy végeztesse el, akár birtokvédelmet is lehet kérnie önnek
2012. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok a fát nem lehet kivágni csak ha a rendeltetésszerű használatot akadályozza, ha lehullik róla gyümölcs a fa tulaja átmehet összegyűjteni ha ő nem szedi össze akkor a szomszéd összegyűjtheti
2012. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kerítés fenntartásával járó költségek pedig úgy oszlanak meg a szomszédok között amilyen arányban annak létesítésre kötelezettek a szomszédok, használatára közösen jogosultak, ha a fa pontosan a mezsgyén van akkor közösen lehet hasznosítani a fát.
2012. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!