Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árnyékos ablakba milyen...

Árnyékos ablakba milyen virágot javasolnátok?

Figyelt kérdés

Ötleteket kérnék, hogy milyen virággal díszítsem jövőre az ablakaimat. Északi fekvésűek, ezért közvetlen napsütés nyáron is csak 1-2 órán keresztül éri őket. Olyan virágot szeretnék, ami:

- közepes vagy nagy virágú, több színű, látványos

- egész évben, de legalábbis sokáig virágzik

- lehetőleg nem kényes, kevés gondozást igényel (nem kell pl. naponta locsolni)


Mit javasoltok?



2012. okt. 6. 08:55
 1/7 anonim válasza:
Fokföldi ibolya minden kritériumnak megfelel, ha elég világos az az ablak. (A közvetlen napsütést ki nem állhatja.) Orchideák közül a Phalaenopsis fajok, is csodálatosak, és nem olyan kényesek, mint a másik orchideák. Sőt választhatsz törpe fajokat is belőle, ha kicsi a lakás. Ha hajnali/reggeli napsütés éri az ablakokat, akkor a virágzó begóniák is jó választás.
2012. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha van elég fény, akkor a karácsonyi kaktusz is jó választás, bár az nem egész évben virágzik...
2012. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és pontosítok: fény az van rendesen, mert egy tér van előttünk, csak közvetlen napsütés van kevés.


A virágokat az ablakon kívülre szántam, nem a lakásba. Az orchideák a szabadban is megvannak tavasztól őszig?


Köszönöm!

2012. okt. 6. 16:56
 4/7 anonim válasza:
Igen az orchideák jól érzik magukat kint a szabadban, én is kint tartottam őket. Csak nehogy elvigye a szél. (Az enyémek szélvédett helyen voltak.)
2012. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

[link]


Itt van egy leírás róluk. (Azt elfelejtettem írni, hogy a huzattól is védd őket!!!

2012. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ciklámen
2013. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, pár év kísérletezés után visszatérve a témára, a következők a tapasztalatok:

Az orchideák elég hamar elvirágzottak.

Bevált viszont: mini rózsa, begónia, impatiens ("pistike")és ameddig nincs nagy forróság, az árvácska.

2016. jún. 8. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!