Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a gond a karácsonyi kaktusz...

Mi a gond a karácsonyi kaktuszommal?

Figyelt kérdés
Kb. 3éve hozott utoljára virágot, most behoztam a folyosóra, mivel eléggé lehűltek az éjszakák.. Valaki azt mondja, hogy virágzás előtt 4héttel szárazon kell tartani, valaki pedig a párásításra esküszik a virágzás előtt.. De akadnak olyanok is, akik azt mondják, hogy öntözni kell virágzás előtt is. Nálatok melyik vált be? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 9. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
nem értek a lovakhoz, viszont tudomásom szerint a kaktuszok csak és kizárólag ideális körülmények között virágzanak. csak akkor ha marhajólérzikmagukat:D teccikérteni
2012. okt. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és nálad mi az ideális körülmény?: D
2012. okt. 9. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ó, a karácsonyi kaktusz újravirgoztatása annyira nem egyszerű, gyakorlatilag a levirágzás után el kell kezdeni a műveletet. Ekkor vidd hűvösebb helyre (10 fok körül), és csak egy héten egyszer szabad megöntözni. Március körül megjelennek az új hajtások, ekkor melegebb helyre kell vinni (15-18 fok). Fontos, hogy mindig kapjon elegendő fényt, de tűző napon megég! Ha szükségesnek látod (kinőtte a cserepét, elhasználódott a földje stb.), akkor ebben az időszakban érdemes átültetni. Lehet kapni kimondottan kaktuszföldet, de szereti a tőzeges talajkeverékeket is. Július-augusztusban megint hűvös helyre érdemes tenni, és visszafogni az öntözést. Ilyenkor lassan meg kell, hogy jelenjenek a bimbók, ekkor újra rendszeres öntözést kíván, és kéthetente tápoldatozni is érdemes. Kb. ennyi. Tudom, hogy ez pl. panelban nehezen oldható meg, de állandó hőmérsékleten nem fog virágot hozni.
2012. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Bocsi, az első rész nem túl egyértelmű, ha mostanában nem virágzott: tehát december-január körül érdemes hűvösebb helyre vinni.
2012. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Bitch please! 8D Én állandó hőmérsékleten és állandó helyen tartom. (Hővös, világos, hely ahova nem tűz oda a nap, max. a hajnali órákban.)Tavaly vettem, és idén már rogyásig van bimbókkal. Azt pl nem igazán szereti, ha ide-oda van rakosgatva. Ennyit arról, hogy nem túl egyszerű virágoztatni. ;)
2012. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja az is fontos, hogy mikor ültetted át utoljára? Minimum két évente át kell ültetni. (Én legalábbis így szoktam.)
2012. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2éve ültettem, most naponta párásítok, mert mondták, hogy akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy virágozni fog, de még semmi. :D
2012. okt. 21. 03:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!