Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keleti tuját ültettem de egy...

Muzli kérdése:

Keleti tuját ültettem de egy hét után elkezdett barnulni kivülről befelé, miért? Talán nem elé sok vizet adtam neki!

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Beiszapoltad a gödröt ültetéskor?

Elég nagy földlabdával ültetted? Nem potyogott le a föld a gyökérről? A nyitvatermő növények jellemzője, hogy a gyökerek önállóan nem képesek felvenni a vizet és tápanyagokat. Fonalas gombákkal élnek szimbiózisban. Ha ezek sérülnek, vagy kiszáradnak, akkor hamarosan a fenyű, ill. tuja is pusztul.

2012. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A keleti tuja jó szárazságtűrő, de ültetés után azért nem árt locsolni. Ha földlabdásként vetted, akkor lehet, hogy egyszerűen nem volt iskolázva, azaz a termelő cseszte el, ilyenkor nyugodtan reklamáld meg, ki kell cserélniük. Az is lehet, hogy csak ültetési sokkot kapott, azt idővel ki szokták heverni. De így mindenki csak találgatni tud, ha egy képet tudnál feltenni, talán könnyebb lenne mondani rá valamit.
2012. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!