Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsomaim nagyon vizesek...

A paradicsomaim nagyon vizesek, puhák és kásásak. A fajtája miatt, vagy valamit elrontottam? (Ez az első év, hogy ültettem, paradicsomfák)

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, valószínűleg napégés az oka, kétféleképp lehet, vagy leért a paradicsom a földre és a föld hőétől sült meg , vagy nem sikerült nagy lombozatot fejleszteni és a 35-40 fok miatt van . De lehet baktériumos fertőzés is, az ellen réz alapú szerrel tudsz védekezni, viszont csak az egészséges bogyókra hat és általában több mint egy hetes élelmezési ideje van. A nap égés ellen hatásos a raschel háló, a növények fölé kell kihúzni.

Tanácsom:Ha folytonos növekedésű paradicsomod van (nem determinált ami leterem és kész) próbáld meg a sérülteket levenni, kálium dús tápoldattal a gyökereknél beöltözni (a paradicsom rendkívül kálium igényes növény) sok vizet adj neki, és ha kegyes az idő szeptemberben akkor még szedhetsz le róla bőven.

2012. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jó tanácsokat kaptál az előzőtől azzal egészíteném ki, hogy mindig este locsolj és csak a tövét rendszeresen permetezni kell, mert sajnos enélkül jönnek a fekélyes fertőzések stb, arra is oda kell figyelni, hogy folyamatos kiegyensúlyozott nedves közegben éljen a növény mert akkor érés előtt vagy még be nem ért állapotban ki fog "csattani" a termése és akkor jön az, hogy a termés elrothad, szétesik, amúgy vannak olyan fajták is amit te írtál én paradicsomlevet direkt ilyen fajtából teszek el télire, a keményebb fajta az a "konzerv" paradicsom, szerintem nem rontottál el semmit, főleg, ha most először csinálod ne szegje a kedved, sok sikert és legyen a kertészetben továbbra is sok örömöd!
2012. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Nagyon nagy élmény a kertészkedés, jövőre is lesz paradicsomom, ha rajtam múlik és remélem jobban sikerül. Bár ez sem rossz, a paradicsomlé jó ötlet. Van közte koktélparadicsom is, az közvetlen fogyasztásra finomabb, de akkor ezeket az óriási puhákat el fogom tenni lének.

Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek.

2012. aug. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!