Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet házilag jó...

Hogyan lehet házilag jó minőségű, vízáteresztő talajt keverni? Miből mennyit? Virágföld helyett, még lazább talajt.

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Perlitet érdemes tenni bele, az lazítja a talajt. Általában 20%-ot szoktak a földbe keverni. A tőzeg is jó lehet, ebből többet is rakhatsz bele, sőt lehet akár termesztőközegként is használni. Hátránya, hogy gyorsan kiszárad.
2012. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Féltetőt készítettünk és a fának a legyalult részét összekevertem a földemmel.A vegyes tüzelésű kazánhoz rendelt fánál is sok törmelék leesik amit színtén a kertembe vittem.Nemrég költöztünk vidékre és nem tudtam a jó termőföldünk nagyon hamar összetömörűl.Tavaly télen kezdtem el az újításomat és tavasszal meghálálták a növények! A fűrészpor és a föld keverésénél ügyelni kell arra is,hogy a kinti növények kapjanak annyi földet,hogy a télen a hidegben se tudjanak megfagyni!!! Idáig 1/4-es keverési arányt végeztem,de ahogy tömörűl a földem úgy a fűrészpor mennyiségét emelem,belekapálom a földbe.
2012. okt. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!