Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy gyönyörű nagy...

Kaptam egy gyönyörű nagy rózsacsokrot. Milyen gyakran cseréljem a vázájában a vizet, hogy szép maradjon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 08:06
 1/3 gelazso ***** válasza:
legalább naponta
2012. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rózsa tartósabb, ha a vízbe néhány csepp denaturált szeszt teszünk.


Ha a szárat egy éles késsel mindig ferdén visszavágjuk, amikor friss vízbe tesszük a növényt. A vastagabb szárakat hasítsuk fel, ezáltal könnyebben felszívja a vizet. Vízcserénél a növény szárát mindig vízbe mártva vágjuk le, ezáltal nem képződik levegőbuborék, ami meggátolhatja a vízfelvételt. Távolítsuk el azokat a leveleket, amelyek vízbe lennének. A rothadó levelek bomlasztják a vizet is. Öntsünk vágott virágunkra 2 evőkanál ecet, két evőkanál cukor és 1 liternyi víz oldatát. Az ecet véd a káros mikroorganizmusoktól, a cukor biztosítja a tápanyagot. Éjszakára hűtsük le a virágot. Ez önmagában megduplázhatja a virágok élettartamát. A virág tartósabb ha bőven van helye a vázában.


forrás: [link]

2012. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szakszerűnek hangzik a 2-es válasz!


Amit én tudok, hogy minél melegebb helyen tartod, annál hamarabb megy tönkre. Én pl. kétnaponta szoktam vizet cserélni alatta, és persze a visszavágás. Én még úgy tanultam, hogy egy kis sót tegyünk a vízbe.


Most lehet, hogy sokat hülyének néznek:

Beszélgetni szoktam a virágokhoz, mert azt szeretik, ill. a zenét! A tök csendet nem szeretik! Teljesen másként néznek ki 2 nap után, ha "élettel teli" helyiségben vannak, mintha pl. kirakod az előszobába, ahol max. csak "átmenő forgalom" van!

2012. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!