Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljesen elhervadt a cserepes...

Teljesen elhervadt a cserepes mentám! Mitől?

Figyelt kérdés
Bent a lakásban van konyha ablakban, több mint egy hete vette, átültettem általános virágföldbe és eddig szép volt, ma meg nézem és látom hogy teljesen el van lankadva. Locsoltam rendszeresen. Lehet hogy a naptól? van attól hogy már reggel óta főzök és elég meleg volt a konyhában! Várom a tippeket akinek van. Most öntöttem rá vizet nem nagyon tudom mi mást csináljak. (van még az ablakban rozmaring, kakukkfő és chili is azok szépek, nem lankadtak, ugyan akkor ültettem át őket.)

2012. okt. 18. 13:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Most néztem hogy a legtetején lévő levelek nem lankadtak, csak onnantól lefelé. és egyébként tele van új hajtással. a lankadt leveleket levagdostam.
2012. okt. 18. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:

A menta nem szereti a magas páratartalmat, szerintem attól kezdett hervadni.

A fonnyadt leveleket meg ne vagdosd le legközelebb, csak ha teljesen elszáradtak, ugyanis tele van olyan enzimmel, (chlorofil) amit a növény csak nehezen tud pótolni.

2012. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! az előbb néztem már jól néz ki, feléledtek a levelek! gondolom a víztől. pedig naponta locsolom! ma kivételesen nem locsoltam meg őket reggel csak amikor láttam hogy ellankadt. akkor ez a növény ennyire igényelné a vizet?
2012. okt. 18. 15:06
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként nem teljesen vágtam le a leveleket csak 5-6 db nagyon lankadtat.
2012. okt. 18. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Most végigolvastam mégegyszer, lehet, hogy az egy héttel ezelőtti átültetés viselte meg.

Ha az új földben megerősödik a gyökérzete, semmi problémád nem lesz vele, mert egy elég igénytelen növény. Én kiirtani nem tudnám a kertből.

2012. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem így lesz, mondom, akkor meglocsoltam és rá pár órára teljesen "felébredt". Azóta is olyan. :)
2012. okt. 19. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!