Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek otthon japán...

Van valakinek otthon japán díszcseresznyéje?

Figyelt kérdés

Tavasszal virágzáskor nagyon szép a fa,és ideális is lenne,mert kicsi a kertünk.

Azonban azt hallottam róla,hogy virágzás végeztével nem szépek a levelei,illetve ilyenkor október végén már tiszta kopasz a fa...Ez igaz?Valóban "csak" tavasszal szép?


Köszönöm a válaszokat


2012. okt. 21. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van. Persze, hogy tiszta kopasz október végén, a lombhullató fák már csak így viselkednek ősszel. Ha gondozva van, akkor a levelei is szépek maradnak. Értem ezalatt a rendszeres tápanyag-utánpótlást és a növényvédelmet (levéltetvek, lomrágó rovarok stb telleni permetezés).
2012. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert azért nagyon sok fán még ott a levél színesben,és csak hullik a levele,nem tiszta kopasz.

nagyon tetszik a fa,de nem szeretnék olyat ami nagyon korán már nem mutat,mert kicsi a kert,így valószínűleg max.2 fa lesz benne

2012. okt. 21. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jó, nem tiszta kopasz még, de azért már javában hullik a levele. A japán díszcseresznyéknek nem színeződik olyan látványosan a levelük, mint mondjuk egy vörös tölgynek, ecetfának vagy egy perzsafának. Viszont alakjával még télen is díszíthet, hisz van pl. csüngő (Kiku-Shidare) vagy törzsre oltott oszlopos (Kanzan) fajtája is. De legszebb természetesen virágzáskor.
2012. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"A Japán díszcseresznye a kertünk legszebb dísze lehet. Sok fajtája ősszel is pompázik, amikor a lombja már sárga, narancssárga, vagy skarlátvörös színre vált. Télen pdig mutatós kérge díszíti a kertünket."


[link]

2013. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!