Kezdőoldal » Otthon » Kert » Narancsot és citromot szeretné...

Blackdragon1997 kérdése:

Narancsot és citromot szeretnék ültetni de nem tudom hogy mi kell neki segitenétek? Mi szükséges

Figyelt kérdés
tehát menyi öntözés menyi napfényt kedvel milyen helyen érzi jol magát menyi pára kell?
2012. okt. 24. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elöször szépen töröld le a magokat hogy ne maradjon rajta gyümölcshús, azután mosd meg alaposan vízzel, fogj egy kisebb műanyag cserepet, elöször is szórj az aljára kb 1 centi réteg apró kavicsot hogy ez elvezesse a vizet alulról, utána töltsd meg citrusfölddel, vagy szobanövény föld+egy kis homok keverékével, az általános virágföldről nemtudok mit mondani. (bonsai földbe hamar kikelt nekem) elveted a magokat 1 centi mélyen a földbe, de a föld ne legyen túl tömör, csak úgy érzéssel. aztán locsold meg enyhén, majd tegyél rá egy átlátszó fedőt, igy kialakitasz egy üvegházat. celfoán is jó csak lyukaszd ki a tetejét hogy ne poshadjon be, és rakd kb 20 fokos fényes szellős helyre,(ablak környéke) csak figyelj rá hogy ne öntözd meg annyira mert nemtud elpárologni és könnyen berohadhat. utána ha kikelt a magoncot még ne tedd tűző napra, mondjuk ez az őszi napsütés nem okozhat gondot neki. szóval minnél fényesebb legyen a helye, naponta azért fújd le virágspriccelővel, de nem kimondottan páraigényes
2012. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a mandarint is igy kell??????????
2012. nov. 1. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, minden citrus félét.
2012. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ok kösz és kb menyi idöbe telik amig kibujik?
2012. nov. 3. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:

A hőmérséklettől függ. Kb. 2-3 hét.

Sok sikert!

2012. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem elkeserités céljából, de saját tapasztalat: kb. hasonló módon próbálkoztam én is. A növényke szépen kikelt, erősödött - aztán, minden kezelés, ápolás, tutujgatás, stb. dacára egyszer csak meghalt...(A legbosszantóbb, hogy a szomszédomnak viszont van egy komplett citromfája, szabad ég alatt, s az annyira jól érzi magát, hogy terem is - a nyavalyás nem is mulaszt el minden évben sanda vigyorral megajándékozni egy-két gyümölccsel.)Szóval szerintem nem lehetetlen az ügy, de igencsak macerás!
2012. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ne keserítsd el a kérdezőt, nem nagy dolog citromot nevelni.:) Nem létezik hogy agyon locsoltad, és berohadt a gyökere?

Nekem 4 citromfám van, az egyiken most is 27 citrom van, pedig semmi extrát nem csinálok vele. Nyáron félárnyék, 1-2 hetente citrus tápoldat, 2 locsolás között hagyom a földjét kissé kiszáradni, télen kb. 10 fok.

Igaz tavalyi kép, de ez egy fiatal Citrus Lipo-m, hatalmas terméssel.

[link]

2012. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!