Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gesztenyefát szeretnék ültetni...

Gesztenyefát szeretnék ültetni a kertembe. Milyen árban van egy csemete? Tapasztalatok? Milyen gyorsan nő?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Boltja válogatja. Olyan 1500-2500 között. Lassan nő, de biztosan. Olyan diófa gyorsaságban.
2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak szabad karbonátoktól mentes, gyengén savanyú kémhatású talajon termeszthető. Mészmentes talajt igényel.
2012. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha szelídgesztenye, és nincs másik a közelben, akkor kettőt vegyél, különben nem terem.
2012. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 annamari69 válasza:
100%
Van 2 db kb. 100 éves vadgesztenyefa a kertünkben, még amikor a ház épült (1920-as évek), akkor ültették, hogy azzal mi munka van... miután van egy lepkefaj, ami beköltözik a levelébe, ettől egész évben hullik, úgy 100 zsák (60 levél, meg vagy 40 gesztenye), májusban behordjuk a ragacsot, ami a szőnyegből, kőről egyaránt takaríthatatlan. Ha szeretnél ültetni, javaslom, gyere át, segíts összeszedni, seperni, gereblyézni. Szerintem mindjárt nem szeretnél ilyen fát:-)) Ja, és nem komposztálható, viszont nem is viszik el a leveleket, égetni nem szabad, a hulladéklerakóban (ahová saját kocsival, saját benzinnel szállítjuk)200 Ft-ot fizetünk (MI NEKIK, JÓL LÁTOD, HOGY LERAKHASSUK) zsákonként, tehát bombajó ez a két fa. Neked biztos nem lesz ilyen jó dolgod, de ha az unokáiddal ki akarsz szúrni, szerintem egész erdőt ültess belőle.-))
2012. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálunk szelídgesztenye fa volt, de ki kellett vágni, mivel a tüskéjét nem lehet eltávolítani a fűből, és tele ment vele a talpunk, a papuccsal behordtunk a házba. Egész ősszel gereblyézni kellett.

Másrészt hatalmasra nő, úgyhogy bőven kell neki hely. Ha a sok negatív vélemény után is kitartasz a gesztenyefa mellett, a szelídgeszti csemetét 900 forintért láttam (szabagyökerűt), és 3990 forintért már földlabdásat is kapsz. (vidéki nagyváros árak)

2012. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem ültess nyugodtan. a szelíd az nem nöl olyan nagyra levelek tüskék vannak az igaz öszel egyszer,kétszer öszegerebjézed és kész. De amikor a tűz mellet majszolod a sült gesztenyét, amit te termeltél az minden boszuságot elfeledtet veled .
2012. nov. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyami!
2013. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!