Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha magról ültetek diót, akkor...

Ha magról ültetek diót, akkor mekkora az esélye, hogy hasonló lesz, mint amiről a gyümölcs származik?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják, hogy nem lesz olyan jó, valamint lassabban kezd termőre fordulni. Alsószentiváni diófákat szeretnék, ha ilyen dióról ültetem, mennyire lehet hasonló a fa. Mivel körülbelül 100 db fát szeretnék ültetni, így elég sokba kerülne a csemetéket megvenni 1500-2000 Ft-os áron, bár tudom, hogy az lenne a legjobb. Tippeket is várok! Köszönöm!

2012. júl. 19. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az ára apránként összerakható. Én azt javasolnám, hogy ne akarja azonnal 100 db csemetét szerezni. Legyen ez a végcél! Vegyél most 10-20 db-ot ősszel, aztán tavaszra gyűjtesz még és akkor is veszel, és így tovább. Néhány év múlva teljes kapacitással fog menni az ültetvény, és jó esélyed lesz rá, hogy szép pénzért tudod értékesíteni.
2012. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is gondoltam rá. Csak az is ott motoszkált a fejemben, hogy milyen lenne magról. Bár lehet nem éri meg kísérletezni....
2012. júl. 21. 21:30
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy diófa, ilyen semilyen, varjak szórták el egy temetőbe, és nagyszüleim jártak az ő nagyszüleikhez, és egyszer mentem velük, és láttam hogy csak kihúzták a diófákat, és dobták el, erre egyet hazahoztam. Nagyon finom dió volt rajta, de ami abból kelt ki fán meg ehetetlen keserű. Az öregek azt mondták, hogy minden második fa jó. És nálunk bejött. Próbáld meg.

Sokat nem veszthetsz vele, ha elvetsz egy jópárat. Szerintem nem minden esetben jó az a faiskolás fa. Nálunk sokkal jobban bírják a régi megról kelt fajták, amik még oltva sincsenek.

2012. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi, meglátom. Ha magról vetek, akkor mindenképpen jóval többet ültetek el, mint 100, amennyi csak elfér a teleken. Ezért rossz a faiskola, mert 2000-ért nem veszek mondjuk 50-el többet, hogy biztos ami biztos, mert az barátok közt is 80-100 ezer Ft....
2012. júl. 23. 13:09
 5/16 anonim ***** válasza:
Erre 1000Ft a fáknak az ára, kistételben. Nagytételben nem tudom mennyi. Melyik megyében vagy?
2012. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Zala. Neten néztem, itt nem tudom mennyi, a megyeszékhelyen, Zalaegerszegen biztos lehet venni valahol, de még nem érdeklődtem. 100 - 150 fánál az 1000 sem olyan kevés, főleg ha nem túl sok pénze van az embernek.
2012. júl. 24. 16:36
 7/16 anonim ***** válasza:
huuh, hát mi az ország másik végébe, Hajdú-Bihar. Itt minden féle fa 1000Ft. Persze nem Debrecenbe, ott akár 2500Ft is lehet. Szerintem kérdezz körbe ismerősöket, hátha van a környéken olcsóbb is. Persze nem olcsó, 200.000Ft alsóhangon, De ha úgy nézed, 1 kg nagyszemű dió 1000Ft, kb 20 db. Jó, ha fele kikel, és 5 megéri a termőérettséget, és mint írtad, lassabban is fordul termőre. Amúgy 4-6 év, így 8-10 is lehet. De szerintem növekedni ugyan úgy növekednek. De lenne kereslet 20000Kg dióra? Húszezer. Mert annyinak lenni kell 200 fán, sőt! akár több is lehet. Mekkora területre mennének?
2012. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem 200 fát szeretnék, hanem kb 100-at. Azért írtam, hogy 100 - 150 fa, mert a faiskolás fa sem 100%, hogy jó lesz, így többet kellene venni. A terület az nagy, három hegyi ingatlanom van, a fák számát úgy számoltam, hogy 10 méterenként ültetném őket. Viszont a 200 fára 20000 (húszezer) kg dió az azért túlzás, nem várható 100 kg termés egy fára... Kereslet az mindig van rá, tudok külföldi felvásárlót is, akik már több 10 éve felvásárolnak.
2012. júl. 25. 10:02
 9/16 doboszoli ***** válasza:

Ültess magról kelt diócsemetét, és 2 éves kora körül, szakemberrel oltasd át a kívánt anyanövényről.

Így jössz ki legolcsóbban, és korábban fog teremni.

2012. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem rossz ötlet, bár nem tudom hol lehet találni valakit, aki beoltja nekem. Bár ez megér egy utánakeresést.
2012. júl. 31. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!