Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sövénynövényből játszós...

Sövénynövényből játszós házikót a kertbe?

Figyelt kérdés
Gyerekeknek kis fa játszóház helyett inkább élősövényből csinálnék házikót. Szerintetek milyen növényből lenne praktikus? Szempontok: könnyen lehessen hajlítani( pl jurta alakúra, vagy rendes házikó alakúra), legyenek víszszintesen növekvő ágai, pl. ha belül kis "polcot" metszenék nekik, ne legyen tüskés nyilván)... Van többféle sövénynövényünk, én eddig a gyertyán mellett tettem le a voksomat, mert olcsó,jól lehet metszeni, igénytelen, és el tudnék képzelni egy olyan házikót, melynek falait gyertyán alkotja. Van más ötletetek?

2012. nov. 3. 15:27
 1/5 A kérdező kommentje:
A köszönöm lemaradt :)
2012. nov. 3. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az ötlet jó, bár én még nem láttam hasonlót. Olyat nem nagyon fogsz találni, aminek pont úgy nő az ága, ahogy szeretnéd (gondolok itt a polcra), azt úgy kell majd lekötözni, drótozni, hogy úgy maradjon. A polc gondolom bentre lenne, ami annyiból kicsit nehézkes lesz, hogy elsősorban kívülről kap fényt a fa, így belülre nem nagyon fog ágat növeszteni, vagy legalábbis idővel az le fog száradni. Ugyanezen ok miatt bent nem nagyon lesznek levelek, ami gondolom nem akkora baj. A gyertyán egy jó ötlet, én a turkesztáni szilt (Ulmus pumila) is javaslom, sokkal gyorsabban nő, ugyanúgy igénytelen.
2012. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Én csak sártat láttam, az élő fűzfa vesszőkből volt, nagyon jól nézett ki. Úgy képzeltem el, hogy lenne rajta ablak, vagyis négyzet alakúra metszett lyuk, így valamennyi fény bejutna, ha nem is sok. A t. szil jó ötlet, de annak nem inkább felfelé törnek az ágai?
2012. nov. 6. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Fagyal! Gyorsan nő, igénytelen, sűrű, bármikor vághatod, hajlíthatod.
2012. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lebeszéllek, bár tetszik az ötlet.


Sajnos minden tele van kullanccsal, és NEM tudod kiírtani őket!

Nálam díszkert van, és itt is mindig van, pedig ez Bp..

2014. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!