Kezdőoldal » Otthon » Kert » A 220 V-ot le lehet úgy...

A 220 V-ot le lehet úgy csökkenteni, hogy a kerítésbe vagy a kerítésen belül, attól 5-10 cm-re villanypásztor módszerrel vezetve ne haljon meg senki, de ne is jöjjön be többet a birtokomra senki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 03:44
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Persze, hogy lehet.

Legegyszerűbb venni egy villanypásztort (10 körül már van, 15-ért rendesebb is), vagy írd be a keresőbe, hogy villanypásztor kapcsolási rajza, vagy hogy nagyfeszültség generátor.

A kerítésről olyan távolságra tedd, hogy ne lehessen benyúlni odáig kintről, mert ha a tolvajnak valami szívritmuszavara van, és hozzáérve elpusztul, akkor áshatod el. De ha belül van, és ki is van táblázva, hogy nagyfeszültség, akkor nem verhetik rád a balhét.

(Egyébként 230 volt van már vagy 20 éve.)

2012. dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem lehetséges.

Ha nem rázza meg eléggé..akkor bemegy a tolvaj..,mivel az ember akkor is átjut a "csipkedő" akadályon,nem olyan mint a tehén hogy elszalad a rémülettől.

Ha meg agyon vágja..akkor ugyan nem megy be soha többet.. ,de téged lecsuknak emberölés miatt.

Szóval nem működik,és ne is kísérletezz mert a próbálkozás súrolja az"előre kitervelt emberölés kísérlete" fogalmat.

A villanypásztorokat villamos mérnökök tervezték,és tesztek sorozata után kerülhet csak forgalomba,emberi élet kioltására alkalmatlan(kivéve a pacemakeres szívbeteg)

2012. dec. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Természetesen. De én is a gyári tanúsítványos villanypásztor vásárlását ajánlom, mivel ilyen esetben a gyártót terheli a felelősség a balesetekért.
2012. dec. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Villanypásztor, és persze minősített gyári, de abból simán lónak, tehénnek való, az üt akkorát, hogy senkinek sem lesz kedve átmászni rajta...
2012. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még annyit hozzátennék, hogy a villanypásztorra azt is ki lehet írni, hogy "Vigyázz, 230 Volt", meg villámjel.

Az ilyen kóbor tyúktolvajok között viszonylag kevés a diplomás villamos mérnök, nem mérőműszerrel járkálnak, legfeljebb hozzáérnek próbából (ha elég mókusvizet vettek az arcukba), aztán a második próbát már kétszer is meggondolják.

2012. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:

[link]

5J szerintem már elég egy embernek.

Gumitalpú cipő mennyit szigetel?

2012. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Minden évben leszedik a gyümölcsünket féléretten, a kerítésemen átmászva elviszik a tyúkokat,bejutnak a melléképületünkbe és azt visznek el amit akarnak. Valójában a kis értékeken keresztül károsítanak meg folyamatosan,vigyázva arra,ha elkapnák akkor se büntethessék meg őket.Engem a legjobban az zavar,mi a fenét keres az én birtokomon? Mihelyt kitesszük a lábunkat otthonunkból,számíthatunk a látogató(k)ra. Biztos vagyok abban,hogy nem a település elejéről vagy más faluból vennék észre a közlekedésünket,hanem a közvetlen környezetünkből!
2012. dec. 4. 03:39
 8/10 Bence_ ***** válasza:

Ha ez van akkor tegyél fel egy kamerát.

pl egy ilyet [link]

Ha van felvétel akkor minden esetben hívd ki a rendőrséget.

Eleinte nem fognak lépni, de egy idő után megunják.

2012. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as neked is köszönöm a segítséget.Az általad kapott linket tovább küldtem annak aki remélhetőleg fel tudja szerelni nekem a rendszert.
2012. dec. 6. 08:23
 10/10 anonim válasza:

Az elektromos kerítéssel nem érsz semmit. Emlékezzünk vissza az öreg bácsi esetére, aki az uborkáit akarta megvédeni. Ott is ki volt rakva, hogy 230V, stb., ráadásul a kerítéstől 5 m-re volt bevezetve (a média ennek ellenére azt állította, hogy a külső kerítésbe, a járda mellett volt bevezetve), mégse érdekelte őket, ugyanúgy bementek lopni mikor az egyik gyereket halálra rázta. Nála is ugyanaz volt a helyzet, mint nálad kérdező: mindent elloptak, sokszor fényes nappal is. Utána meg ez a szerencsétlen öregember lett meghurcolva.

Még akkor is meghurcolnak, ha a saját épületeden belülre csinálsz ilyet, mivel régebben volt egy tanya tulajdonos, aki olyan módon védte a kevéske kukoricáját, hogy azt berakta egy régi disznóólba, annak a tetejére meg elektromos kerítést rakott. Cigány gyerekeket nem érdekelte ez, ugyanúgy megpróbálták ellopni, a legbátrabbat, meg aki elsőnek ment volna azt megölte az áram, mivel ez a tanyatulajdonosnak is már 230V-ot kellett belekötetni, mert az egyszerű villanypásztor nem érdekelte őket (ekkor is azért mentek lopni, mert azt hitték közönséges villanypásztor van még bevezetve). Ennél az esetnél is a tulajdonos lett meghurcolva, és egyáltalán nem foglalkoztak olyanokkal, hogy mit kerestek bent a cigány gyerek.

Kamerával legalább annyit elérhetsz, hogy pár órára beviszik őket az őrsre. Utána ugyanúgy vissza fognak menni, lopni. Annyi szerencséd lehet, hogy a rendőrök visszaadják a terményt neked.

A tolvajok ellen már nincs visszatartó erő, még a kutya se. Mert egyszerűen bedobnak neki kaját, amiben vagy altató rejtettek, vagy mérget. Ha meg elkapod őket és lekeversz nekik egy nyaklevest máris Nácinak vagy titulálva, és téged is meghurcolnak.

2012. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!