Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek ha a macskáink...

Mit tegyek ha a macskáink kiveszik a kertitóból az arany halakat?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 22:54
 1/7 anonim válasza:
100%

de rossz kiscicák!

dolgoznak az ösztöneik, igaziból a halakat kellene megvédened valami rácsfélét szerelhetnél nekik amin nem fér át a kis mancsuk. vagy ha közel megy a cicus locsold le vízzel ne félj leközelebb nem lesz olyan bátor!

2008. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy csináltam, hogy lesben álltam, és mikor a macskám hozzáfogott pecázni, vízipisztollyal adtam neki egy jól irányzottat. Ezt több alkalommal kellett csinálnom, de megérte, mert leszokott róla. Na meg nekem nemcsak a halakat hamizta meg, hanem kiszaggatta a fóliát is :)
2008. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a következőt alkalmaztam, bár akkoriban rekkenő hőség volt és a víz is meleg volt: megfürdettem a kisvadászt és prüszkölve elrohant. Azóta nem vadászgat. :D Belenyomtam picit a vízbe, a feje kivételével.
2008. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Praktikerben, vagy Bricostore-ban találsz erősebb fajta szúnyoghálót, vagy kis kerti rácsot. Ebből levágsz egy 15-25cm magasságú részt, majd kis cölöpöket szúrsz le a kertitó mellé, feltéve ha föld van körülötte. A hálót kívülről a kiálló cölöpök köré tekered, majd szöggel, vagy valami kis dróttal odaerősíted, hogy a szél netudja leszedni és a macska se döntse el. Nekünk tökéletesen bevált, csak nálunk teknősök vannak a tóban, nem halak. Ugyan macskánk már nincs, de idegen macskák nem tudnak a hálón belülre mászni, mert közel van a tó széléhez. És a teknősök sem félnek már annyira, hozzászoktak, hogy nem zargatja őket senki, max a kutyánk odaül, néha képes órákig nézni, ahogy a víz felszínén úszkálnak a tekik. :)
2008. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó ötlet,megfürdetem a macsekokat:)Hátha ez a módszer beválik,mert sajnálom az arany halaimat!Már mindenféle kütyüt megvettem,hogy elkergessem őket a tó körül.Nálam is kiszakítják a tófóliát!Már az a 4.fóliacsere!Sajnos.

Állítólag van valami növény,aminek nem birják a macskák az illatát,de sajnos még nem kaptam sehol!

2008. máj. 27. 23:07
 6/7 anonim válasza:

Szia,

Macska-jaj a neve bár még nem próbáltam.

Dekoratív virágágyi és dézsás növény. Erős illata miatt a kutyák és macskák messzire elkerülik. Egész nyáron virágzik. Nem télálló, fagymentes helyen teleltessük. Elméleti hatótávolsága 15 m2-es kör. De beleszámít más növények takarása. (Cikksz. 11452)

[link]

2008. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem elég ha csak sziklaköveket pakolsz a tó köré, hogy a macska ne érjen bele és még szépen is mutat mint a háló.
2011. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!