Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a fikusz szobanövényem...

Ha a fikusz szobanövényem huzatot kapott akkor végleg elpusztul vagy csak lehullanak a levelei és újra nőnek majd?

Figyelt kérdés
Vettem 2 napja a virágkiállításon és hát míg hazaértem hidegben is volt, meg ki tudja ott hogyan tartották. Kicsit hullik és sárgulnak a levelei.

2012. dec. 11. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rakd ablak elé, mert szereti a világosat.

A szobában az állandó 20-22 fok, de ne legyen közvetlenül a fűtőtest közelében.

Végy valami neki való tápsót virágüzletben, és szobahőmérsékletű vízzel locsold.


Ha hiszed, ha nem, sokat segít, ha locsolás közben, meg egyébként is néha-néha beszélgetsz hozzá. (Nem vagyok hülye, reagálnak a virágok is a lágy zenére és a beszédre)

2012. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló válaszát, még annyiban egészíteném ki, hogy én még vissza is vágnám. Sokkal szebb, és dúsabb lesz.

Sok sikert!

2012. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tedd a végleges helyére, ahol olyan klímában van amit már előbb is írtak, de ne legyen soha huzatban, se radiátor közelében, se padlófűtés felett. Onnantól nem szabad a helyét változtatgatni. Így több levél már nem fog lehullani róla.


Levélmetszéssel is dúsíthatod. V alakban kell 1-1 levelet megvágni éles ollóval. (Én 1-1 fő ágon 1-2 levelet szoktam megmetszeni) Ennek hatására a levél tövénél elkezd kihajtani, és sok új kis levelet hoz.


A drasztikusabb megmetszést tavaszra hagynám. Ilyenkor teljesen kopasz fikuszt is életre lehet kelteni :)

2012. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!