Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet a fenyőfát kiültetni?

Mikor lehet a fenyőfát kiültetni?

Figyelt kérdés
A rengeteg fenyőfa árusnál láttam a gyökeres fenyőket,és elgondolkoztam rajta, hogy mennyivel környezet barátabb lenne, ha az idén azt vennénk. De mikor lehet azt majd kiültetni,és addig hol és hogyan kell tárolni?

2012. dec. 15. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Legkorábban február végén tudod kiültetni, amíg fagy, semmiképp. Fagymentes helyen, pince, télikert remekül elvannak ezek a fenyők addig, ha olyan árudában vetted, ahol nem fagyott át a földlabda. De ha útszéli űrustól, aki napok, hetek óta ott tartja, akkor már elpusztult.(megfagytak a gyökerei)
2012. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért is környezetbarátabb.
2012. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
?
2012. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1.köszönöm,akkor ilyen árusnál mégse vegyek ilyet,de akkor hol lehet még kapni?


2. Azért érzem környezet barátabbnak,mert akkor azt nem pusztították ki,és utána nem a kukába dobom,hanem elültetem.Ez nem környezet barát megoldás?

2012. dec. 15. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Faiskolában vegyél, ott vigyáznak erre, és életképes fát kapsz. Nekünk több is volt már, általában megmaradnak.
2012. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És fontos, hogy ültesd be egy viszonylag nagyméretű cserépbe, s amíg a meleg lakásban van, minden nap öntözd meg. Ha már hűvös helyre teszed, elég hetente locsolni, kiültetés után meg igény szerint.
2012. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok azért kérdeztem mert szánalmas évről évre hallgatni hogy a szegény fenyőket ki kell vágni ezért gyökereset vegyünk.Minden értelmes ember tudja hogy ha nem lenne karácsony ezek a fenyők amik kivágásra kerülnek el se lettek volna ültetve.
2012. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akkor körül nézek faiskolában.


Kedves ellenző,köszi neked is a választ. Értem mire gondolsz,de ha már pénzt adok érte,akkor azt utána el tudom ültetni,tehát egy fával mégis csak több lesz a környezetünkben.

2012. dec. 15. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad van ha van hova ültetni olyat vegyél.Én csak arra értettem hogy ez egy iparág nehogy valaki bevegye hogy valamiféle ősfenyveseket ritkítanak a karácsony miatt.Egyébként helybőség miatt 5 éve 100 db ot ültettem egész picit.Én is behozok egy méreteset aztán meg visszaültetem.
2012. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!