Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen talajba ültessem a...

Milyen talajba ültessem a licsi magját? Jó lesz az egyszerű virágföld? Vagy keverjek bele homokot?

Figyelt kérdés

#licsi #föld...
2012. dec. 21. 19:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Konkrétan, hogy nincs a földjében olyan speciális talajlakó gomba, amivel az eredeti élőhelyén szimbiózisban élne. "

Ez így igaz!!

2012. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Lehet, hogy én valami csoda kertész vagyok, de nekem sima virágföldből kikelt. :D Pontosabban először vizes pézsében kicsíráztattam.

Tavaly télen ültettem, de még csak kb. 15 cm (az elején nagyon gyorsan nőtt, de most egy ideje nem akar nőni). Hat levele van, de abból sajnos kettőt nyáron kicsit megégetett a nap és félig el vannak száradva. :/ De már kezd megfásulni alul a szára. :)

2012. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

kedves csodakertész, nem a kicsíráztatásával vannak a gondok, hanem akkor kezdődnek, ha a magoncnak elfogynak a magban található tartalékai.

Valószínűleg ezért esett vissza a fejlődésben és kezdődött el a pusztulása is.


Ha majd egy méteresre is meg tudod növeszteni, akkor feltétlen írd meg!


Sok sikert hozzá!

2012. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ezt úgy lehet megoldani, hogy rászeded a családot, hogy menjetek el oda kirándulni ahol ez a fa él, és hoztok kb. 10kg. földet és ebbe ülteted a licsidet.
2012. dec. 29. 11:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Egy kicsit költséges lenne oda családdal elmenni, ahol termeszthető, és még mindig nem biztos, hogy megmarad vagy terem egyáltalán.


[link]

2012. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Hali! :) én most nézegetek fórumokat.. Öh--Öh..! :D

na nyissunk onnan, hogy karácsonykor ettem licsit; 2012 karácsonya. még aznap elültettem SIMA virágföldbe.a lényeg az, hogy nedves legyen a virágföld, és humuszban gazdag. Én igy ültettem el. úgy kb. 5 napja vattem észre, hogy kibújt valamicske a földből :O :) és akkor elhatároztam, hogy minden este meség olvasok neki, vagy beszélek hozzá. mindig kap egy puszit tőlem. ez sokat segít a fejlődésében, mert már 7 centi. 5 nap alatt.. gyorsan nő! :) két dolog kell neki: állandó nedves föld, és locsolgatás, a másik: 28 fok állandó hő. igy jól érzi magát. Fontos, hogy párás környezete legyen. én húztam egy zacskót a cserépre, és igy párologtat is. Reggelente elviszem magammal zuhanyozni. ott kap elég meleget, és párát is. ( tnap pl. fürdött velem :D ) és a becézés, simogatás, szeretet az szinte elengedhetetlen. Amit még tudok mondani: 1 év után friss (virág) földbe kell tenni. Remélem segített! :D --Chocky--

2013. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
azt kihagytam, hogy a radiátoron csücsül c(: --Uccsó voltam.
2013. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia!


Én is ezzel próbálkoztam és már ott tartok hogy lassan 5 centis pedig csak a magját használtam.

-először egy kisebb poharat teletömködtem vizes vattával úgy hogy a közepére tettem a licsi magját.

-aztán mikor kicsírázott(két három hét) egy növény mellé kb. 3 centi mélyre,sima virágföldbe, az ablakhoz közel helyeztem el.

kb. másfél hónapja van már benne de egész egészségesnek tűnik, viszont minden nap egy pohár vízzel meg kell locsolni.


Remélem segítettem!

2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!