Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek zárt telkemen lévő...

Mit tegyek zárt telkemen lévő gyümölcsfa tolvajok ellen? Mi a leghatékonyabb módszer ennek megállítására?

Figyelt kérdés
Van Pest megyében egy zárt telkünk, ami üres, körbe van kerítve, csak facsemeték vannak benne, amit 2 hónapja ültettünk. Szomszédok kb.300 méterre laknak, viszont napközben elég nagy a forgalom, mert tópart mellett van a telek, de nem közvetlenül. Ma reggelre elloptak 7 gyümölcsfa csemetét, úgy, hogy a karókat otthagyták. Mit lehet tenni a tolvajok ellen, hogy megmentsem a maradék 8-at, nem beszélve a többiről, amit még ültetnénk. Milyen csapda létezik, ami elrettenti a betörőket egy életre és amiért nem büntetnek?

2012. dec. 27. 18:39
1 2
 11/17 Zsolt75 ***** válasza:
Nagyon kreatív technikáid vannak, gratulálok. Viszont szomorú, hogy a becsületes embernek ilyeneket kell tenni a saját értékei védelmére.... :-(
2012. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Zsolt 75 igazad van.

Nagyon szomorú, hogy ilyen megtörténik, amikor amúgy is nagyon nehéz a megélhetés. Mindenki szeretne valahogy boldogulni, de nem úgy, hogy ilyen ... tolvaj banda tönkreteszi azt, amiért keservesen megdolgoztunk és dolgozunk.

Ezért szeretném kérni mások véleményét, hogyan lehet kiküszöbölni ezeknek a zsiványoknak a elrettentését.

2012. dec. 28. 18:14
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik munkatársam azt csinálta hogy,megkereste hol ugrik be Viktor népe a kerítésen,véletlenül belepte a 100.s szöggel kivert deszkát a szél,én is szerettem volna Flóri Márió Rodrigez képét látni amikor tanulmányozza a lába fején kinyúló szöget.Csak nem szabad elmondani senkinek így mondhatod hogy véletlen került oda,de nem valószínű hogy az orvosnak elmondja hol lopta a szöget.
2012. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A 13. hozzászólónak üzenem, hogy nagyon találó a megfogalmazás :)
2012. dec. 28. 20:48
 15/17 anonim ***** válasza:

Bár a te esetedre nem megoldás, de elmondom az én történetem, hátha ebből ötlet lesz:

A munkahelyemen virágládákban gyönyörű muskátlik voltak. Valakinek ez nagyon megtetszett, és több alkalommal kihúzkodott jó pár tövet. Ezeket mindig pótoltuk, de hiába.Az utolsó esetben a tövek köré sok gombostűt szórtunk el, kicsit beledolgozva a földbe. Innentől fogva nem vittek el több muskátlit.

A te problémádra ötlet: esetleg valami vastag ragaccsal körbe venni vagy a kerítést, vagy a töveket..pl. bitugél,

vagy széles csíkban rajzszöges szalaggal körbe teríteni, rá egy kis föld, hogy ne látszódjon...Nincs több ötletem.

2012. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy az előttem szólónak is hasonló ötlete volt...
2012. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az Én gyümölcsösömet is gyakran megdézsmálják a tolvajok.A terület elég nagy így körbekeríteni sem tudom kerítéssel, meg azt is ellpnák.Így az interneten találtam megoldást, egy erdész gleditsia védősövényt ajánlott.Ez egy nagyon tüskés fás növény az akácfához hasonló de nem tarackol. A magok nehezen fogannak meg. Erre a magokkal együtt küldtek egy kezelési javaslatot Eszerint a magokat 8 másodpercig klobogó forró vízbe kell mártani egy szűrőkanállal majd szétterítve hagyni kihülni de nedve3sen kell tartani. Másnapra a magok kb duplára duzzadnak ekkor lehet őket elvetni. A múlt évben már próbálkoztam, sajnos hibacsúszott a tervembe. A szomszédos erdőből kijáró vaddisznók a magok többségét kiették a földből.Az idén újra próbálom de most műanyag poharakban csemetéket nevelek és azt ültetem ki. A honlap vedosoveny.uw.hu.Magokat rendelhetsz tőlük is de sok helyen parkokban dűlő utak mellett találni gleditsia fákat 20-25 cm-es hosszú sötét ,csaknem feket színű babtermése van . Ebben vannak a leginkább lencsének kinéző magok.Sok sikert egy jó védősövényhez.
2013. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!