Kezdőoldal » Otthon » Kert » A műtrágyát általában 100%-ban...

A műtrágyát általában 100%-ban Kálium-Nitrát alkotja?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mekkora része Kálium-Nitrát?
2009. aug. 27. 01:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem. Egyik műtrágya sem 100% KNO3.

Általában ráírják a zacskóra, hogy miből van és hány %-ban. A legtöbben nem is KNO3 van, hanem más nitrogén- és káliumforrás.

De minek az neked? Csak nem robbantani szeretnél?

2009. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem robbantani, hanem füstölni. A Kálium-Nitrát, révén erős oxidálószer, kiváló katalizátorként működik a cukor elégetésekor. Az eredmény: naaagy füst, amit még szebbé tehetünk, ha az egészhez por állagú festéket adunk.
2009. aug. 27. 09:26
 3/13 anonim ***** válasza:

KNO3 erőteljes oxidálószer az igaz, de egyáltalán nem katalizátor!

Cukorral keverve tényleg puskapor szerú anyagot alkot. Én óvatosan gyújtogatnám.

2009. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom én azt, vegyész vagyok. Régebben nekem is volt ilyen ismerősöm, osztálytársam, később egyetemen évfolyamtársam, aki ilyesmikkel szórakozott.

A műtrágyában egyébként pár százalék kb a KNO3, már amelyikben van.

Tiszta, vagy legalábbis technikai tisztaságú KNO3-ot vegyszerboltban lehet esetleg kapni. Ha Bp-i vagy, a körúton van egy ilyen bolt.

2009. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ahogy én tudom, a katalizátor az, ami egy bizonyos reakciót gyorsít. Alapvetően a cigaretta hamu sem katalizátor, de ha rászórod a cukorra, akkor meg lehet gyújtani, így akkor, abban a reakcióban katalizátorként működik. Nem?


A puskapor is akkor válik veszélyessé, amikor elfojtják, addig csak hevesen ég. Én nem szándékozom elfojtani, amit csinálok, direkt az a célom, hogy kijöjjön a füst, a keveréket tartalmazó edény falán, és tetején lyukak vannak.

2009. aug. 27. 09:44
 6/13 anonim ***** válasza:

09:36-os vagyok.

A katalizátor egész pontosan az aktiválási energiát csökketni. Botorság olyat állítani, hogy az oxidálószer nem vesz részt a redox reakcióban. :)


Gyerekoromban mi rakétát gyártottunk. KClO3 és cukor keverékével töltöttünk üres flakonokat. Visszagondolva elég nagy marhák voltunk. Szóval csak óvatosan gyújtogasd, nehogy megégesd az orrod!

2009. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én meg 09:38 vagyok.

Még mindig jobb, mint a peroxi-aceton! Az még ütésre is robbanhat.

2009. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A műtrágya kálium nitrát tartalma: 92-97%
2010. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nem értem, minek akar valaki pyrózni, aki nem érti az alapvető kémiai reakciókat abban, amit el akar készíteni... majd otthon nekiáll tűzhelyen összeolvasztani, oszt majd néz, amikor leég a pofája...
2010. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Te csak szipmlán arcozol, hogy te bezzeg tudod, és hát a magamfajta (szerinted)nem hozzáértő ember csak ne csináljon ilyeneket. Ebben a konkrét esetben elég annyit tudni, hogy a KNO3, meg a cukor együtt ég. Jó tudni azt is, hogy veszélyes, ha még a tűzön összekavarjuk őket, biztonságosabb, ha csak a cukrot olvasztjuk meg, és a tűzről levéve adjuk hozzá a KNO3-t. Láttam már, hogy valaki tűzön keverte össze. Nem gyulladt ki, én mégse kockáztatok. Én nem odabent a konyhában fogom megcsinálni, biztos ami biztos. Idáig csak olyat láttam, hogy odabent csinálták, egyiknek se borult lángokba a konyhája. Hogyha figyelek a gyakorlati dolgokra, akkor nem fog történni baleset csakazért mert jajistenem, nem tudnám elmondani a képletet, hogy mi zajlik le.
2010. júl. 5. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!