Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűzfát elültethetjük tavasszal...

Fűzfát elültethetjük tavasszal, vagy várjunk őszig?

Figyelt kérdés
Több embertől is hallottam, hogy ősszel a legjobb, de mivel március-április környékén "felbolygatjuk" az egész kertet, szeretnénk mindent egyszerre lerendezni. Szerintetek tavassszal vagy ősszel ültessük? (Hajtásról lenne, nem kertészetben vesszük, nem tudom, ez számít-e)

2013. jan. 11. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha dugványozni akarsz, pont hogy tavasszal jobb (~április)
2013. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb tavasszal, csak vigyázz, hogy állandóan nedves legyen a környéke.
2013. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fűzfavessző az, amit szinte minden gondozás nélkül ledugsz valahová és kinő.

Ha jó talajvizes a környék, akkor óriásira megnő hamar, és kezelhetetlen lesz, tehát erre is oda kell figyelni.


Nálam díszfaként/szomszéd-eltakaróként funkcionál, ezért az összes ágát minden tavasszal csutkára vágom, így fej magasságban roppant sűrű és átláthatatlan lesz.

2013. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Én ütöttem egy lukat a földbe egy karóval, beletűztem egy ágat meglocsoltam és kinőtt.

Elvileg mindegy , hogy tavasz vagy ősz, de én inkább tavasszal szoktam ilyeneket csinálni.

2013. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tavasz a legjobb időpont a dugványozásra. A lényeg, hogy mindig nedves legyen a talaj (de kirohasztani sem szabad a növényt!), rendszeresen locsolni kell. Minél vékonyabb, kisebb ágat dugsz le, annál biztosabban ered meg.
2013. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zsolt75 ***** válasza:
A fűzfát nemigen lehet kirohasztani vízzel, mert nagyon nagy vízigénye van. Nekem is a tavaszi ültetések váltak be.
2013. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt most a szomorú fűzről van szó?
2013. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, szomorúfűzről van szó.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2013. jan. 30. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!