Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik ananász gyökereztetési...

Melyik ananász gyökereztetési módszer a legeredményesebb?

Figyelt kérdés
Mert már pár oldalt átolvastam, és mindenhol másféle praktikát ajánlanak.

2013. jan. 12. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy napig szikkasztottam és vízbe tettem.Egyszer mikor ki akartam venni a vízből a rozetta közepe a kezemben maradt de a torzsa a vízben.:D

Szétrohadt.Szerintem tedd földbe.Előtte szikkasztást nem elfeledni!2nap.


Szerintem nem érdemes vele kinlódni, inkább ültess datolyapálmát,mandarint,mangót,kivit.Nagyon szépek!

2013. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Schwarzi01 válasza:

ha még figyeled a kérdést elmondom hogy kell! az hogy szikkasztod a legnagyobb baromság :D bocsi előző :)

naszóval fogod az ananászt, levágod a gyümölcs tetejéről a leveles részt (gyümölcshús egyáltalán ne legyen rajta), miután megvan, elkezded letépledni az aljáról a leveleket olyan 3-4-5 cm magasan( attól függ mennyire, hogy milyen hosszú maga a leveles rész). namármost kapsz egy dugószerű részt az alján, amin kis fehér szőrök találhatók. ha nincs ilyen akkor sem kell kétségbe esni, nekem sem volt. fogsz egy földes cserepet, azt belenyomod tövig az alsó levél érjen le a talajig, majd tömörítsd-és locsold be rendesen, h légtelenítsd. az h mikor indul meg változó, nekem pl februári ültetéstől számítva kellett vagy 2-3 hónap b, mire láttam, h a matt zöld színe átvált élő élénk-világoszöldre. utána hajt. az enyém most tölti az 1 évét, köszöni jól van! remélem tudtam segíteni :) üdv

2013. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Süleyman Oglu válasza:

A szikkasztást én sem értem, pedig már jó ideje foglalkozom a növényekkel. Valami elvetemült nem csak 24-48 órás szikkasztást javallt, hanem egyenesen azt, hogy a levágott "sapkát" egy teljes héten át (!) napra téve, papírtálcán szikkasszuk. Eddig még nem volt merszem ekkora merényletet elkövetni a hajtás ellen ( 4-500 Ft-os ár mellett még kevésbé ).

Nálam az ananász gyökereztetése szinte ugyanúgy zajlik, mint a tisztelt és tapasztalt előttem szólónál, annyi kiegészítéssel, hogy homok-tőzeg keverékbe helyezem a hajtást, persze előtte gombaölő porba ( egyszer ez nem volt, kamillás hintőport próbáltam ki, sikerrel ) mártom, majd csak utána pár órával ültetem a földkeverékbe.

Hetekig egyre elszomorítóbb képet mutat a leendő növény, visszasárgul, csúnyul. Viszont, ha minden sikerül, akkor egy szép napon a közepén megjelenik az új, friss zöld levél, ami azt jelenti, hogy vége a krízisnek.

Későbbiek során a tőzeg-virágföld keveréket értékeli. Ne öntözzük túl!

Új növénykénk szereti a napot, ám az első évbe ne rakjuk ki a tüzes betonteraszra, hanem félárnyékos helyet keressünk neki.

2013. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!