Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lakásban a játcintom virága...

A lakásban a játcintom virága elszáradt, leszedtem, a szára még zöld de konyul lefelé. Anyósom azt mondta vágjam le a hagymáig. Mit kell tenni? Nem tudom kertbe kiültetni mert nincs kert.

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha elvirágzott, akkor hagyd, hogy lekonyuljon, kis csúnya lesz stb. A virágszárat levághatod, ha nagyon zavar, de majd össze fog száradni, inkább akkor, ne most, amíg még viszonylag zöld.

A levelét meg le ne vágd. Még most gyűjti a cuccot a hagyma. Tápanyag, fotoszintézis stb. Hűvös helyen (lépcsőház, beépített, de nem fűtött erkély) még sokáig zöld lesz, nem díszít, de hát ez a fázis most nem arra való. Most nem emlékszem, de szerintem nagyon sokáig ilyen lehet még.

2013. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, igen, elsőnek igaza van :) Még nem szabad levágni a levelet, mert tápanyagot gyűjt a hagyma! Hűvös hely, és majd ha leszárad, leveheted. Persze ha meg szándékozod tartani a hagymát, és jövőre megint szeretnéd virágoztatni.

A hagymát hideg helyen kell tartani néhány hétig (ilyenek a hagymás virágok), majd elültetni tél végén, és ismét virágozni fog (de a hideg hatás kell neki - erről olvashatsz a neten elég sok helyen).

2013. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!