Kezdőoldal » Otthon » Kert » Étkezési mákot ha elvetek, az...

Étkezési mákot ha elvetek, az ki fog kelni? Vagy csak a vetőmagként árult alkalmas erre?

Figyelt kérdés

Tehát valójában az a kérdésem, hogy amit étkezésre árulnak általában 250 grammos csomagolásban, azt a termelő/forgalmazó/csomagoló kezeli-e bármiféle módon, aminek következménye, hogy nem lesz többé csírázóképes? Vagy pedig csak szimplán szárítják és csomagolják?


Sosem vetettem mákot, szeretném kipróbálni, de most nem vennék külön vetőmagot, karácsonyról viszont maradt meg mák, amit még nem daráltunk sütibe...


?



2013. jan. 30. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem kikel.Nincs ez külön kezelve elvileg...
2013. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy csak egyszerű szárításon ment keresztül.

Ajánlom, hogy szórj belőle virágcserépbe. Öntözgesd, ha kikel, tavaszra kint is elvetheted.

2013. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát igen elvileg... Gyakorlatilag pedig lehet egész más a helyzet. Azt tudom, hogy babot, sárgaborsót, és egyéb ilyen száraz étkezési magot az élelmiszerláncok is mindenféle fura anyaggal kezelnek, hogy ha van bennük ilyen-olyan lárva, az ne a boltban keljen ki még... Az élelmiszerláncok által csomagolt terményekre vonatkozik ez, de biztos a többit meg a termelő/forgalmazó kezel...


Mákkal kapcsolatban még nem figyeltem fel ilyen hírre. De végülis a mák is bekukacosodhat. Ezért gondolom, hogy talán azt is kezelhetik valamivel.

Mindegy, mindenesetre próbálok elvetni valamennyit.


Viszont kíváncsiságból jó lenne tudni, hogy mire számíthatok. Ha valaki ismeri a mák raktári/bolti sorsát, az írhatna!

Köszi

2013. jan. 31. 09:23
 4/11 anonim válasza:

mi kiskorunkban csináltunk ilyet és sikerült :P

viszont virágzás után, kibontottuk a mákgubót és mozogtak benne a mákszemek :((((

2013. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

pfúj! Miért, kukacos lett érés közben??? ijesztően hangzik.

(fügével vannak ilyen élményeim... ráadásul ott nehezen is lehetett észrevenni, mert a füge belseje hasonlít a kukacokra...)

2013. jan. 31. 16:25
 6/11 anonim válasza:
igen, az lett. De mindegy, amúgy se akartuk megenni, csak kíváncsiság volt :)
2013. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a mosott is mindig kikelt,most is abból ültetünk .

Már virágzáskor permetezni kell,mert férges lesz .

2013. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor most mégis félig elment a kedvem. :-(

Nem szeretném, ha kikel és örülök annak, akkor a végén férges legyen. De permetszert sem fogok bevásárolni, annyira nem vagyok kertész.

Van valami egyszerűbb és természetesebb védekezés, mint valami igazi permetszer? Mint pl a rózsánál tetvek ellen a csalánvíz, vagy szappanos víz, vagy levendula ültetés a környékén...

?

2013. jan. 31. 22:17
 9/11 A kérdező kommentje:

És permetezés nélkül amúgy mi a jellemző, az egész termés férges lesz manapság, vagy csak kisebb hányaduk?

Kb. 10 gubóból mennyit remélhetnék egészségesnek, ha kikel/megnő/beérik?

2013. jan. 31. 22:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nekünk a bolti lencse kicsírázott, tehát simán lehet, hogy a mák is! :)
2013. febr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!