Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt hajt ki a...

Mennyi idő alatt hajt ki a citrommag?

Figyelt kérdés

Elültettem kb. 10 db-ot egy nagy cserépbe vannak, sötétben, lefedve (tehát párásan)

Ezeket a magokat még csak egy hete vetettem el, tehát nemtudom szarintem ki kellett volna már hajtaniuk.

És még egy dolog a mandarinmag is ugyanígy fog viselkedi, mert azt is akarok ültetni!



2013. febr. 7. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
A citrusfélék magjait két-három napig langyos vízben kell áztatni . Utána kell elvetni homokos-virágföldbe. A kelési idő 2-4 hét , de nem biztos a kelés abban az esetben , ha olyan gyümölcsből származik , amelyiket vegyileg előzetesen kezeltek.A gyümölcsből származó magról kelt citrom- stb.-fát azonban még be is kell majd oltani , ha azt akarod , hogy teremjen .
2013. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sose áztattam citrom magot, mégis szinte mind kicsírázott 2,5-3 hét alatt (szobában).

Minél melegebb helyen van annál hamarabb csírázik.

2013. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig be kell áztatni, vagy legalábbis előtte jól leszopogatni. Nem vicc! A mag külsején van egy vékony kocsonyás réteg, ami megakadályozza, hogy idő előtt, pl magában a gyümölcsben kicsírázzon. Ezt kell eltávolítani.
2013. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szathmary89 válasza:
Soha nem áztattam, szinte mind kihajtott pár hét alatt. No, az oltott citromom magjának úgy látszik nincs ilyen védelme, a citromban is szépen elkezdenek kicsírázni a magok.
2017. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!