Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg fog valaha mozdulni a...

Meg fog valaha mozdulni a növénykém?

Figyelt kérdés
Nyáron a házhoz került egy hoya kerrii (szívlevelű viaszvirág), kis cserépbe, 1 levelű növényként. Azt hittem majd elrohad, vagy elszárad, locsolgatom hetente 1-2szer, de nem nő, meg sem moccan, ugyanolyan szép zöld már fél éve, és ugyanakkora! Csak az egész növény fejlődik? vagy 1 db levélkével is lehet kezdeni valamit? ültessem át nagyobb edénybe?
2013. febr. 13. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
nem művirág?
2013. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg_fog valaha mozdulni
2013. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ezek a kis szív formájú, pici cserépben álló növénykék egy Thaiföldön élő szív-viaszvirág lián levelei. Tehát nem egy fejlődőképes növényről van szó. Sokszor gyorsan elpusztul, mivel rossz elültetéssel semmilyen táplálékot nem tud felvenni a talajból."

[link]

2013. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kiszedni az eredeti közegböl, és laza földbe (orchideaközeg) ülteteni és állandóan enyhén nedvesen tartani. Ha NAGY szerecséd van, akkor kaphat gyökeret és utána rendes növény is lehet belöle, de elég valószinütlen, a legtöbb esetben nem hajt ki.


Ez egy viaszvirágfaj letört levele, amit a formája miatt szoktak Valentinnapkor árulni, de csak igen ritkán sikerülhet belöle növényt nevelni.

2013. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyet kaptam nőnapra de elajándékoztam mert nyárra a 2.70-es belmagasság nem volt elegendő a növénynek.Hiába metszettem vissza újra és újra hajtott.Neki adtam a helyi katolikus papnak odarakta a gyóntatófülke mellé.Ott 6 méter a belmagasság hátha elég lesz.
2013. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
#2: UGYE ez nem azt jelenti, hogy szerinted rosszul írta? :)
2013. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3: Nem fejlődőképes növény? http://www.youtube.com/watch?v=iv14dacR2oY


#4: Ne vegye ki a közegből, csak úgy, hogy a fatönköt rajtahagyja, ugyanis ha a levélnyélről lefejti a fatönköt, akkor vége, mert elrohad. Az orchiföld túl szellős neki, virágföldet kell felütni komposztált kerti korhadékkal.

2013. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"#4: Ne vegye ki a közegből, csak úgy, hogy a fatönköt rajtahagyja, ugyanis ha a levélnyélről lefejti a fatönköt, akkor vége, mert elrohad. Az orchiföld túl szellős neki, virágföldet kell felütni komposztált kerti korhadékkal."


Ennek ellenére ez nem igaz, ki kell venni a közegböl, leszedni a fáról és úgy ültetni orchideaföldbe.

Ez tapasztalat, nemcsak az enyém, hanem sok Hoya-tartóé is. Én is kipróbáltam már az általad beirt módon is, meg ahogy én irtam, úgy is és csak az utóbbi módszerrel sikerült életben tartani a növényt. És hidd el, van tapasztalatom, több mint 60 különféle Hoyafajt tartok, neveles és szaporitok már évek óta.

2013. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a rengetek választ! akkor megpróbálom az orchitőzeggel... és átlátszó edénybe kell átrakni vagy jó lesz neki a sima cserép is?
2013. febr. 22. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Elvileg mindegy, nem fontos az átlátszó cserép.
2013. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!